Bratislava 11. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v exkluzívnom rozhovore pre Breitbart vysvetlil, prečo jeho krajina odmieta multikulturalizmus a masovú migráciu. Ozrejmil tiež, ako chce riešiť demografické problémy a problémy na trhu práce so zameraním na spoločensky súdržnejšiu spoločnosť a politiku, ktorá umožní občanom Maďarska väčšie rodiny a zvyšuje ich kvalifikáciu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó

“Počas diskusie v Európskej únii sme veľmi jasne uviedli, že migráciu nepovažujeme za správnu odpoveď na výzvy týkajúce sa demografie alebo na výzvy týkajúce sa trhu práce,” vysvetlil Szijjártó v exkluzívnom rozhovore pre Breitbart News Amanda House.

“Pokiaľ ide o demografiu, radi by sme radšej podporovali naše rodiny, aby mohli mať viac detí a nerobili ekonomické rozhodnutia o tom, či si môžu dovoliť ďalšie dieťa alebo nie,” vysvetlil.

Szijjártó opísal aj kroky vlády Fidesz-KDNP pod vedením predsedu vlády Viktora Orbána zamerané na podporu prirodzeného rastu obyvateľstva, alternatívy k masovej migrácii- bezplatné materské školy, učebnice, jedlo atď. ako aj “daňový systém, ktorý uprednostňuje rodinu”.

Napríklad, ak “v prípade, že sa staráte o 3 deti a máte priemerný plat, ste v zásade oslobodení od platenia dane z príjmov fyzických osôb; môžete tiež získať určité daňové úľavy, ak si postavíte dom, alebo ho zakúpite a máte deti. ”

Pokiaľ ide o trh práce a ekonomické potreby krajiny, Szijjártó vysvetlil, že jeho vláda uprednostňuje modernizáciu vzdelávania, zapojenie podnikov do rozvoja učebných osnov a podporu odbornej prípravy, namiesto nízkych platených, relatívne neproduktívnych modelov prijatých v dôsledku masovej migrácie.

Napokon značne protestoval proti globalizačným silám krajín, ktoré nútili Maďarsko prijať rozmanitosť a multikulturalizmus. Vysvetlil, že každý národ má právo vybrať si, akú chce spoločnosť.

“Naša krajina má úplne inú históriu, napríklad v porovnaní so Spojenými štátmi, Francúzskom alebo niekym iným,” vysvetlil.

“Vždy sme boli akousi homogénnou spoločnosťou a veríme, že toto by malo byť naším rozhodnutím, ako aj rozhodnutím nášho národa, či to chceme zmeniť alebo nie, a naše rozhodnutie znie nie, nechceme to zmeniť,” pokračoval.

“Nikdy neodsudzujeme tých, ktorí veria, že multikulturalizmus je pre nich výhodnejší, ale očakávame, že nás nebudú nútiť, aby sme to videli rovnako a predovšetkým si myslíme, že je neprijateľné – považujeme to za absolútne neprijateľné – že niekto vyčleňuje multikulturalizmus ako definíciu niečoho lepšieho alebo cennejšieho ako je homogénna spoločnosť,” zdôraznil.

“Nechajme jednotlivým krajinám nech to posúdia, nech sa rozhodnú,” upozornil na záver.


Zdroj