Bratislava 17. marca 2020 (HSP/TASR/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenská polícia v pondelok večer informovala o tom, že Maďarská republika, podobne ako predtým aj SR, uzatvorila svoje hranice pre cudzincov v rámci opatrení pred šírením koronavírusu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Maďari včera začali cez hranice púšťať iba svojich občanov. Ľuďmi, ktorí žijú v pohraničí a každý deň cestujú cez hranice za prácou či za rodinou sa zatiaľ kompetentní nezaoberali.

Polícia večer informovala o situácii na hraničnom priechode Rusovce-Rajka (stará cesta). „Ako oznámilo Maďarsko, od polnoci nie je umožnený vstup zo Slovenskej republiky do Maďarska občanom iných krajín než je Maďarsko, bez výnimiek.“

Občania SR sa naďalej dostanú na Slovensko. Akékoľvek úľavy pred tisíce obyvateľov-Slovákov maďarského pohraničia sú témou politických rozhovorov, o ktorých záveroch budú štátne orgány informovať v najbližších dňoch.

Slovenská republika v utorok uzatvorí hraničné priechody s Poľskom

V utorok o 12.00 h Slovenská republika uzatvorí hraničné priechody s Poľskom. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

„Poľská strana ohlásila, že v prevádzke bude mať zatiaľ dva priechody, kde je presmerovaná kamiónová a osobná doprava, a to Trstená a Vyšný Komárnik,“ uviedla Bárdyová. Dodala, že ostatné priechody budú zatvorené.

Nezodpovedný maďarský vodič

Včera sme informovali o piatkovom prípade arogantného vodiča z Maďarska, ktorý v piatok na hraničnom prechode Brodské nerešpektoval aktuálne opatrenia v súvislosti s koronavírusom, neuposlúchol výzvu policajtov, ušiel a dokonca takmer zrazil jedného z policajtov.

Následne bol mužovi zistený koronavírus (viac v článku).

Jaroslav Zajac

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj