Ľvovská oblastná rada vyhlásila rok Banderu

Ľvov 14. decembra 2018 (HSP/Foto: screenshot YouTube)

Poslanci Ľvovskej oblastnej rady na ďalšom svojom zasadnutí vyhlásili rozhodnutie nazvať rok 2019 menom Stepana Banderu a organizácie ukrajinských nacionalistov, informovala tlačová služba oblastnej rady

Na snímke Stepan Bandera

Poslanci toto rozhodnutie zdôvodnili 110. výročím narodenia S. Banderu (1. 1. 1909) a 90. výročím prvého kongresu ukrajinských nacionalistov (Viedeň 1929).

Na základe toho istého zasadnutia sa poslanci obrátili na prezidenta Petra Porošenka a ministerstvo zahraničia Ukrajiny so žiadosťou o zatvorenie Generálneho konzulátu Ruska vo Ľvove. Tieto ich kroky majú prispieť k „zlepšeniu politickej situácie v regióne, značne znížia sociálne napätie a provokácie“.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj