Trnava 1. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

Vybudovanie nových parkovacích miest požadovali petíciou obyvatelia jedného z bytových domov na Tamaškovičovej ulici v Trnave. V dome je 32 bytov, oficiálnych parkovacích miest pri dome je len 21. Primátor Peter Bročka im odpísal, že zlepšenie nastane po zavedení systému regulácie parkovania. Na príprave takýchto systémov v súčasnosti podľa neho pracujú všetky krajské mestá

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Trnava má už od roku 2016 k dispozícii koncepciu rozvoja parkovania v meste. „Dokument však predstavuje len koncept, prvú fázu v príprave regulácie statickej dopravy. Následnými krokmi budú príprava projektových dokumentácií na jednotlivé lokality sídlisk, kde je potrebné dať do poriadku vodorovné a zvislé dopravné značenie v zmysle platných noriem a zákonov, a, samozrejme, kde je to možné, dobudovať parkovacie miesta aspoň v počte jedno miesto na jeden byť,“ odpísal na petíciu Bročka. Trnava bude parkovanie riešiť jeho spoplatnením, pričom rezidenti budú platiť za prvé auto len minimálnu čiastku. Primátor Bročka v odpovedí pripomína, že všeobecne záväzné nariadenie k regulovanému parkovaniu je v štádiu rozpracovania. Systém by mal urobiť poriadok s firemnými vozidlami, úžitkovými vozidlami a viacerými autami v jednom byte. Ľudí vyzval k trpezlivosti, po úspešnom spustené prvej fázy bude následné pridávanie ďalších lokalít už len rozširovaním zabehnutého systému.

Obyvatelia Tamaškovičovej ulice v petícii navrhli radnici tri možné riešenia, ktorými by bolo možné získať zopár ďalších parkovacích miest navyše oproti terajšiemu stavu. Sami však pripomínajú, že v blízkosti ich bytového domu parkujú aj pracovníci okolitých firiem a obyvatelia iných bytových domov. Zatiaľ im v tom však žiadne dopravné značenie ani žiadne predpisy nebránia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj