Myjava 7. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR- Vladimír Miček)

Mesto Myjava zriadilo účet na pomoc rodine, ktorá prišla v stredu pri tragickej udalosti na autobusovej zastávke na Staromyjavskej ulici o štvorročné dieťa a ďalšie dieťa z rodiny skončilo v nemocnici. Na rokovaní mestského zastupiteľstva o tom včera informoval primátor Myjavy Pavel Halabrín s tým, že všetky vyzbierané peniaze pôjdu tejto rodine

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Život jedného dieťaťa si vyžiadal silný vietor, ktorý v Myjave vyvrátil autobusovú zastávku

V stredu dopoludnia v dôsledku silného vetra spadol prístrešok na autobusovej zastávke pri myjavskej nemocnici a zasiahol dve malé deti, jedno z nich neprežilo.

Vedenie mesta podľa Halabrína s rodinou od prvej chvíle komunikuje a poskytuje jej všetku pomoc, ktorú je schopné poskytnúť. Ako príklad uviedol zabezpečenie dopravy do Bratislavy, kde je hospitalizované dvojročné dieťa po operácii, ale aj psychologickú podporu. Potvrdil, že zastávka na Staromyjavskej ulici je od roku 1994 majetkom mesta. Príčiny tragédie podľa Halabrína vyšetruje polícia v spolupráci so znalcami. Vedenie mesta dalo prekontrolovať všetky ďalšie zastávky, prístrešky, reklamné zariadenia, ale aj stromy.

Verejnosť môže rodine postihnutej tragédiou pomôcť zaslaním finančného príspevku na účet v UniCredit Bank s číslom IBAN: SK 58 1111 0000 0014 3103 0660, BIC: UNCRSKBX s názvom Zbierka – rodina Škarítková.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj