Bratislava 13. februára 2019 (HSP/Foto:Facebook,SITA-Diana Černáková)

Prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský bol hosťom audio rozhovoru v Denníku N, ktorý nedávno sám kritizoval na tlačovej konferencii s prokurátormi za zverejňovanie informácii zo spisu vyšetrovania Jána Kuciaka.  V najnovšom rozhovore s redaktorkou Monikou Tódovou sa o týchto únikoch opäť rozprávali a vysvitlo, že Tódová má informačné zdroje, ktoré ju zásobujú “odhaleniami, ktoré diskreditujú mocných tohto štátu” priamo v “tíme Kuciak”.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke novinárka Monika Tódová a prezident PZ Milan Lučanský

Kontroverzná redaktorka Monika Tódová sa policajného prezidenta opýtala, aj na základe negatívnych skúseností s políciou, či prezidentovi Lučanskému vadí, keď sa na verejnosť dostávajú citlivé informácie s “odhaleniami, ktoré diskreditujú mocných tohto štátu”.

Milan Lučanský uviedol: “V rámci zákonných možností a postupov sa prípad podpisom ministerky vnútra, ktorá o tom nemala bližšie informácie, lebo je to iba administratívny úkon, dohodlo na prokuratúre, že pôjdeme takýmto spôsobom a mal som v úmysle aj zistiť odkiaľ sú masívne úniky v rámci vyšetrovacieho tímu. A keď sa bavíme o tom, tak zopakujem, že vyšetrovatelia z inšpekcie okolo 10.00 resp. 11.00 hodiny prišli pre daný spis za vyšetrovateľmi z tímu Jana Kuciaka a nechcem byť protivný, ale už o 12.00 sme mali na stole otázky od novinárov, či sa berie tento spis…”

“Vidíte, akí sme šikovní,” reaguje Tódová, ktorá tak priznala napojenie Denníka N na niektorých členov vyšetrovacieho tímu. “To je síce pekné, ale mne prekážajú úniky z tímu, a mne je jedno, či to budú rozprávať novinárom, alebo niekde inde…,” reagoval Lučasnský.

Tódová oponuje, že sa zverejnila informácia o tom, že nahrávka Gorily bola nájdená v priestoroch podnikateľa Mariana K. Lučanský oponoval, že nejde o obsah informácie, ale samotný únik. “Mňa ruší, že to nepomáha vyšetrovateľom a celému tímu.” Spomenul, že vyšetrovanie výrazne ovplyvnilo, keď sa zverejnila informácia napríklad o utajovanom svedkovi.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj