Lotyšsko – Slovensko 2:0 po 1. dni, Sevastovová zdolala Schmiedlovú

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Riga 9. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/Raimonds Volonts/Lotyšská tenisová federácia)

Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnom dni stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie s domácim Lotyšskom 0:2. O druhý bod pre pobaltský tím sa na harde v Rige zaslúžila lotyšská jednotka Anastasija Sevastovová, ktorá si poradila s Annou Karolínou Schmiedlovou 6:4, 6:0. Od stavu 4:4 nestratila ani gem

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová

Slovenská dvojka ani vo štvrtom vzájomnom zápase nenašla recept na vlaňajšiu semifinalistka US Open. Schmiedlová v prvom sete trikrát stratila podanie, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Sevastovová hrala svoj typický pestrý variabilný tenis, účinne využívala stopbaly. Za stavu 4:3 síce prišla o servis, no v ďalšom geme Schmiedlovú opäť brejkla a prvý set zakončila čistou hrou.

Na začiatku druhého dejstva viedla Schmiedlová pri svojom podaní 40:0, no Sevastovová následne získala päť fiftínov za sebou a ujala sa vedenia 1:0. Po dvoch víťazných bekhendoch Lotyška potvrdila brejk, definitívne zlomila odpor Schmiedlovej a napokon jej uštedrila “kanára”. Pri vlastnom servise premenila svetová dvanástka hneď prvý mečbal.