Litovský denník: Podľa Eurostatu, vyše tretiny litovských dôchodcov žijú pod hranicou úrovne chudoby. Ako sú na tom slovenskí dôchodcovia?

Vilnius 17. januára 2019 (HSP/ru.delfi.lt/Foto:TASR/AP-Roberto Candia)

Litovský denník Delfi zverejnil štatistiky, ktoré uviedla agentúra Eurostat, ako výsledky svojho prieskumu za rok 2017. Podľa tohto prieskumu, vyše tretiny litovských dôchodcov – presnejšie 36,7% – žije pod hranicou úrovne chudoby

Ilustračné foto

„Podľa údajov štatistiky v Estónsku je to dokonca 46%, v Lotyšsku 44%, v Bulharsku 32%.  Litva sa navyše zaradila do zoznamu krajín, v ktorých sú ženy – dôchodkyne sú vo väčšom ohrození, že sa dostanú do chudoby (o 16%), ako muži. V Estónsku tento rozdiel dosahuje 19%, v Bulharsku a Lotyšsku po 15%,“ uvádza litovský denník.

Pokračuje, že „najmenej riskujú dostať sa do chudoby dôchodcovia vo Francúzsku – 7%, na Slovensku 8%, v Dánsku, Maďarsku a Luxembursku po 9%. V priemere v Európskej únii na úrovni chudoby žije 14,2% dôchodcov,“ uzatvára svoj komentár litovský denník Delfi.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj