Moskva 24. novembra 2019 (HSP/Sptunik/Foto:TASR/AP-Sergei Ivanov)

Lietadlo Airbus 320 spoločnosti Aeroflot nútene pristálo v ruskom meste Rostov na Done. Na palube došlo k situácii, ktorá na zemi skončila tragicky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Lietadlo Airbus 320 spoločnosti Aeroflot, ktoré smerovalo s Moskvy do Anapa, mimoriadne pristálo na letisku v Rostove na Done – druhý pilot sa necítil dobre. Po pristátí bol muž odovzdaný do starostlivosti lekárov, avšak zachrániť sa ho nepodarilo. V tlačovej službe Aeroflotu uviedli, že počas pristátia nikto z cestujúcich a ani ďalších členov posádky nebol zranený.

Na letisku neskôr informovali, že lietadlo pokračovalo do cieľovej destinácie okolo 13:12 miestneho času. Dodali, že nikto z cestujúcich letieť ďalej neodmietol.

Podľa jedného zo zdrojov, oboznámeného sa situáciou, sa zosnulý pilot pri lete začal sťažovať na bolesť pri srdci. Ďalší zdroj oznámil, že predbežnou príčinou smrti je infarkt. Súčasne prebieha predbežné vyšetrovanie.

„Žiadne kontraindikácie nemal“

V komentári k incidentu v Aeroflote uviedli, že pred letom mal pilot podstúpiť lekársku prehliadku a žiadne zdravotné problémy lekári nezistili.

„Pilot nemal žiadne lekárske kontraindikácie,“ povedali v tlačovej službe.

Uviedli tiež, že pilot v decembri 2018 a o pol roka neskôr, teda v roku 2019, predstúpil pred lekársku komisiu, ktorá určuje zdravotnú spôsobilosť na prácu. Bol uznaný za zdravého a dostal povolenie na lietanie.

„Ohľadom zdravotného stavu pilotov sú v Rusku jedny z najprísnejších požiadaviek na svete. Ak sa objavia nejasnosti týkajúce sa zdravotného stavu, pilot nesmie letieť,“ uviedla tlačová služba.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj