Bratislava 5. marca 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Lídri OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí sa plánujú ako potenciálni koaliční partneri stretnúť ešte vo štvrtok o 18.00 h za okrúhlym stolom v reštaurácii na Bratislavskom hrade. Diskutovať majú o spoločnej vláde. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to oznámil predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič, ktorého prezidentka SR Zuzana Čaputová poverila zostavením vlády

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Eduard Heger, Igor Matovič a Jaroslav Naď

Matovič chce v budúcej vláde prioritne riešiť aj nezávislosť a apolitickosť verejnoprávnych médií. Podľa neho je potrebné ústavným zákonom garantovať to, aby sa mohli verejnoprávne médiá za každej vlády správať absolútne apoliticky.

Uviedol tiež, že iniciuje v pondelok (9. 3.) stretnutie na pôde Národnej banky Slovenska (NBS). Dôvodom je zámer masovej výstavby nájomných bytov, čo je programová priorita strany Sme rodina. Matovič do NBS pozval okrem lídrov strán Sme rodina, SaS aj špičkových ekonómov zo Slovenska, Rakúska či odborníkov z Inštitútu finančnej politiky, Útvaru hodnoty za peniaze i NBS. Matovič chce počuť, či má takýto návrh potenciál a či je možné získať financie na takéto verejné investície.

Ak Smer-SD ako najsilnejšia opozičná strana nominuje na post podpredsedu Národnej rady (NR) SR Petra Pellegriniho, líder OĽaNO Igor Matovič bude nomináciu rešpektovať. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii s tým, že všetko závisí od dohody v budúcej koalícii. Osobne by uprednostnil na tejto pozícii Pellegriniho pred predsedom strany Robertom Ficom.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj