Lídri členských štátov predĺžili sankcie proti Rusku

Brusel 14. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)

Lídri Európskej únie predĺžili sankcie proti Rusku z dôvodu jeho destabilizačných aktivít na Ukrajine

Ilustračné foto

Opatrenia zamerané proti ruskej ekonomike mali vypršať v januári, ich stiahnutie však závisí od toho, či Rusko podľa únie dodržiava dohody o prímerí z Minska uzavreté v roku 2015. Predseda Európskej rady Donald Tusk vo štvrtok uviedol, že “EÚ jednomyseľne predĺžila ekonomické sankcie proti Rusku vzhľadom na nulový pokrok pri implementácii minských dohôd”.

Európska únia zaviedla sankcie proti Rusku v roku 2014 po anexii ukrajinského Krymu a odvtedy ich pravidelne predlžuje. Vojna medzi ukrajinskou armádou a proruskými separatistami na východe Ukrajiny si od roku 2014 vyžiadala už viac než 10-tisíc ľudských životov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj