Bratislava 9. novembra 2019  (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

V posledných dňoch rezonuje slovenskou spoločnosťou kauza okolo prednostu gynekologicko-pôrodníckej kliniky v ružinovskej nemocnici Jozefa Záhumenského

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jozef Záhumenský

Liberáli sú strašne pohoršení petíciou Aliancie za rodinu, ktorá žiada jeho odvolanie kvôli jeho neodbornému stanovisku a zavádzaniu verejnosti ohľadom počúvania srdca plodu dopplerovským ultrazvukom. Liberáli si tak mohli vyskúšať vlastnú medicínu, keďže vo všetkých iných prípadoch sú to práve oni, kto spisuje petície, žiada odvolania, volá po potrestaní ľudí s nepohodlnými názormi.

V NR SR bol stranou SNS predložený návrh zákona, ktorý pred rozhodnutím o potrate dáva matkám právo na informácie o aktuálnom vývojovom štádiu ich nenarodeného dieťaťa aj prostredníctvom vyšetrenia, ktoré umožňuje počuť tlkot jeho srdca. Podobný zákon už platí vo viacerých štátoch USA.

Ultraliberálny denník N však ako kostlivca zo skrine vytiahol gynekológa Jozefa Zahumenského, ktorý prakticky povedal to, čo liberáli chceli počuť. Spochybnil zákon z dielne SNS o počúvaní srdca pred prípadným potratom. Tvrdí, že to predstavuje nebezpečenstvo pre plod.

Liberálny gynekológ Záhumenský sa k dopplerovmu ultrazvuku vyjadril nasledovne: „Táto energia výrazne presahuje bezpečnostné hladiny pre zárodky v prvom trimestri a nesmie sa používať, pretože hrozí poškodenie tkanív srdca.“

Jeho vyjadrenie ale nezodpovedá realite a je neodborné. Upozornili na to viacerí odborníci a potvrdzujú to aj rôzne odborné štúdie. Ak sa totiž dopplerov ultrazvuk používa správne, podľa doporučení, do určitého časového limitu, žiadne nebezpečenstvo plodu nehrozí.

Neodborné vyjadrenie gynekológa Záhumenského naštartovalo aj Alianciu za rodinu, ktorá sa rozhodla bojovať spôsobom slniečkarov a spustila petíciu za jeho odvolanie z postu prednostu gynekologickej kliniky v Ružinove.

Možno práve takáto striktná forma nesúhlasu nie je najšťastnejším riešením. Na začiatok zrejme stačilo žiadať od spomínaného gynekológa, ktorý zavádzal verejnosť nepravdivými informáciami, aby sa verejne ospravedlnil a dal veci na pravú mieru.

Petícia Aliancie za rodinu za jeho odvolanie je ale užitočná aspoň z toho pohľadu, že liberáli si tak mohli okúsiť vlastnú medicínu.

Sú to totiž práve liberáli, ktorí ostro vystupujú proti každému, kto nemá názory ako oni a žiadajú ho potrestať, či odvolať zo svojich funkcií.

Dobrým príkladom bola napríklad kauza okolo ministerky kultúry Ľubici Laššákovej, ktorá odmietla finančne dotovať z peňazí všetkých daňových poplatníkov dúhový pochod homosexuálov, či iné LGBT aktivity.

Z liberálnych médií sa vtedy spustila obrovská búrka nevôle a pridali sa aj liberálni politici, herci, ale aj bežní liberáli. V tomto prípade taktiež spustili petíciu za odvolanie ministerky Laššákovej. Písali sme o tom TU.

Ďalším príkladom je historik Martin Lacko , ktorý mal odlišný názor na slovenský štát. Liberáli síce voči nemu nespustili petíciu, no v maisntreamových médiách bol silne pranierovaný a tlak voči jeho zamestnávateľovi narastal.

Nakoniec bol Martin Lacko skutočne prepustený z Ústavu pamäti národa, oficiálne kvôli porušeniu pracovnej disciplíny (samozrejme zámienka sa vždy nájde).

Petíciu, respektíve otvorený list spísali aj liberálni redaktori RTVS na čele so Zuzanou Kovačič Hanzelovou, v ktorom kritizovali vedenie RTVS na čele s Jaroslavom Rezníkom.

Liberáli taktiež veľmi radi volajú po cenzúre na internete. Často nahlasujú stránky svojich konkurentov a sociálna sieť Facebook blokuje pronárodné a konzervatívne stránky podľa ich želania.

Rôzni liberálni „analytici“, či liberálne médiá tiež volajú po cenzúre alternatívnych médií.

Liberáli okrem toho volajú aj po zákaze slobody slova a zhromažďovania pre stranu, ktorá nehlása ich liberálnu ideológiu. Konkrétne sa jedná o stranu Mariana Kotlebu.

Ako názorný príklad možno uviesť situáciu v Trenčíne, keď si táto legitímne zvolená parlamentná strana, podľa zákona nahlásila zhromaždenie na námestí, no primátor Richard Rybníček im to zakázal. Krajský súd im však podujatie nakoniec povolil.

Napriek tomu sa vedľa zhromaždenia Kotlebovcov, zhromaždila aj hŕstka liberálov, ktorí volali po obmedzení slobody zhromažďovania danej politickej strany.

Tak pokryteckí dokážu byť liberáli. Ak sa jedná o oponenta, tak ho idú zadupať do zeme, keď sa však jedná o „nášho človeka“, v tomto prípade o liberálneho gynekológa Záhumenského, tak si ho chránia zubami nechtami.

Samuel Gdovin

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj