Letisko v Hannoveri dočasne zatvorili, do areálu preniklo auto

Hannover 29. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/DPA-Clemens Heidrich)

Letisko v nemeckom meste Hannover muselo v sobotu krátko pred 16.00 h prerušiť prevádzku po tom, čo sa na jeho plochu dostal muž v aute. Informovala o tom televízna stanica NDR, ktorej tento incident potvrdil hovorca Spolkovej polície

Záber na terminál A na dráhu letiska v nemeckom meste Hannover v sobotu 29. decembra 2018

Podľa polície auto s poľským evidenčným číslom prerazilo jednu z letiskových brán a podarilo sa mu dostať na odstavnú plochu, ktorá sa nachádza v bezpečnostnej zóne letiska, kam nemajú prístup nepovolané osoby. Vodič bol následne zadržaný.

V čase incidentu na letisku podľa informácií NDR práve pristával stroj spoločnosti Aegean Airlines.

Zatiaľ nie je známe, či zadržaný muž prerazil bránu letiska zámerne. Jeho prevádzka však bola preventívne až do odvolania pozastavená. Takisto bola z bezpečnostných dôvodov uzatvorená časť Terminálu A. Ostatné časti letiska sú naďalej prístupné.

Letisko Hannover-Langenhagen je najväčším letiskom v spolkovej krajine Dolné Sasko. V počte vybavených cestujúcich sa v roku 2016 zaradilo v Nemecku na deviate miesto.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj