Naí Dillí 13. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mukhtar Khan)

Leopard zabil budhistického mnícha, ktorý meditoval v národnom parku na západe Indie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s tým, že v zmienenom lese ide už o druhý smrteľný útok leoparda za ostatné dni

Ilustračné foto

Tridsaťpäťročný mních meditoval pod stromom v lese v tigrej rezervácii Tadoba Andhari, uviedli miestne úrady.

“Mních meditoval posledný mesiac na okraji rezervácie. Mnísi z neďalekého budhistického chrámu, ktorí za ním chodili s jedlom a vodou, našli v utorok jeho telo,” uviedol jeden z predstaviteľov rezervácie. Šelmu sa pokúšajú odchytiť príslušné úrady.

Po minulotýždňovom útoku leoparda v rovnakom lese prišiel o život aj dedinčan, ktorý sa vybral navštíviť starobylý hinduistický chrám. Úrady oblasť po tomto útoku uzavreli a dedinčanom povolili navštevovať zmienenú svätyňu len v stanovených hodinách.

Aj po najnovšom útoku vystríhali miestnych obyvateľov pred vychádzkami do lesa a budhistických mníchov požiadali, aby oblasť opustili. “Odvážiť sa do lesa je nebezpečné a zvieratá sa nestarajú, o koho ide. Keď sa ľudia votrú do lesa, musíme viniť len sami seba, nemôžeme viniť zvieratá,” povedal správca rezervácie.

Rozsiahle odlesňovanie a ďalšie ľudské zásahy spôsobujú, že k podobným útokom dochádza v ostatných rokoch častejšie na celom území Indie. V tigrej rezervácii Tadoba Andhari žije asi 88 tigrov a mnoho ďalších zvierat vrátane leopardov, medveďov pyskatých, hyen či mediarov, doplnila stanica BBC.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj