Moskva 18. novembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)

Lekárka najvyššej kategórie a všeobecnej praxe Larisa Alexejevová vysvetlila v interview pre ruský web Večerná Moskva, ako sa pomocou obyčajných potravín zbaviť bolesti v krku

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa jej slov koreň sladkého drievka dokáže účinne bojovať proti nepríjemným pocitom v krku. Protizápalové vlastnosti tejto rastliny tiež pomáhajú zbaviť sa bolesti mandlí.

Zmrzlina, hoci je to paradoxné, môže v malom množstve pomôcť v boji s angínou, uvádza Alexejevová.

Zmrzlina zbavuje ústnu dutinu baktérií a znižuje napätie, ktoré vzniká pri angíne, povedala.

Lekárka odporučila ľuďom, ktorých bolí v krku, aby jedli banány. Vďaka veľkému obsahu vitamínu C dokážu tieto plody urýchliť proces uzdravovania.

Nemenej užitočná je pre zanietený krk mrkva. Okrem prítomného imunostimulačného vitamínu A pomáha táto zelenina pri hojení slizníc v ústnej dutine.

Ako neprechladnúť v chladnom období

Nedávno slovenská lekárka Mária Stankovská z Polikliniky J. Jonáša v Bratislave vysvetlila, ako s príchodom chladného počasia zostať zdravý. Odborníčka tvrdí, že za oslabenie ľudskej obranyschopnosti často môžu stresové situácie, fajčenie, alkohol, nedostatočný príjem vitamínov, nedostatok spánku, zlé obliekanie, ale aj podcenená osobná hygiena.

Podľa lekárky je najdôležitejším pravidlom príjem vitamínov, ide hlavne o vitamíny C, A a E. Tieto vitamíny nájdeme v mrkve, zemiakoch, citrusoch, brokolici, špenáte a orechoch. Ale nesmieme zabúdať ani na antioxidanty, ktoré sú obsiahnuté vo výrazne sfarbenom ovocí a zelenine. Ide o čučoriedky, avokádo alebo červenú repu.

Najviac tepla uniká človeku cez hlavu a ruky. Práve tieto miesta by mali byť v chladnom počasí zakryté,povedala Stankovská, ktorá tiež poznamenala, že práve obliekanie ľudia často podceňujú.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj