Lavrov: USA v rokovaní všetko “lámu cez koleno”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Hanoj 25. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)

Washington dáva v rokovaní prednosť lámaniu vecí cez koleno. Rusko však nebude bezpodmienečne plniť požiadavky Spojených štátov. Vyhlásil to ruský minister zahraničia Sergej Lavrov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

(USA, pozn. red.) Skrátka všetkých lámu cez koleno. Budú ale všetci pripravení sa s tým vyrovnať? No, samozrejme, že sú také scenáre možné, ale ja si nemyslím, že sa im Čínska ľudová republika mieni podriadiť, aj keď má veľký záujem nájsť zhodu so Spojenými štátmi v otázkach obchodu. To je jasné. Ja si však nemyslím, že Čína skrátka povie: Dobre, robte si v našom regióne a na našich hraniciach to, čo považujete za vhodné. To si nemyslím. A tiež si nemyslím, že budeme bezpodmienečne dodržiavať požiadavky USA,” vyhlásil Lavrov, ktorý vystupoval na konferencii s názvom Medzinárodná spolupráca v problémovom svete. Tá sa konala vo Vietname pod záštitou medzinárodného diskusného klubu Valdaj a diplomatickej akadémie Vietnamu.

Lavrov ďalej zdôraznil, že ak v dnešnej dobe Západ vedie rokovania, potom prekrývajú dokumenty a len veľmi zriedka sa môžeme stretnúť s výrazom podporujeme nadradenosť medzinárodného práva.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj