Lavrov a Pompeo sa stretnú na budúci týždeň vo Fínsku; témou má byt Venezuela

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Moskva 3. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alexander Zemlianichenko)

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a jeho americký rezortný kolega Mike Pompeo sa stretnú na budúci týždeň vo Fínsku, uviedol v piatok ruské diplomatické zdroje. Informovala o tom agentúra AP, ktorá pripomína, že vzťahy medzi oboma krajinami sú v poslednej dobe napäté v súvislosti s krízou vo Venezuele

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Sergej Lavrov

Stretnutie v piatok ruskej tlačovej agentúre TASS potvrdil námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov.

Lavrov a Pompeo sa majú stretnúť počas zasadania Arktickej rady, ktoré sa uskutoční v dňoch 6.-7. v meste Rovaniemi v severnej časti Fínska.

Hlavnou témou rozhovorov majú byť práve nepokoje vo Venezuele. USA považujú vlaňajšie znovuzvolenie prezidenta Nicolása Madura za nezákonné a za dočasného prezidenta uznali lídra opozície Juana Guaidóa. Rusko podporuje Madura.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj