Lajčák v Bruseli aj o boji proti dezinformáciám

Bratislava 20. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Diskusia o boji proti dezinformáciám zameraná na externú dimenziu, a to hlavne vo vzťahu k tohtoročným májovým voľbám do Európskeho parlamentu, čaká v pondelok ministrov zahraničných vecí EÚ. Stretnú sa v pondelok na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli. Ako informoval tlačový odbor rezortu diplomacie, dôraz budú klásť na implementáciu akčného plánu EÚ proti dezinformáciám

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Miroslav Lajčák

„Slovensko dlhodobo podporuje lepšiu koordináciu medzi európskymi inštitúciami, členskými štátmi, občianskym a súkromným sektorom v tomto smere,“ priblížilo ministerstvo zahraničných vecí. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák využije zasadnutie na to, aby informoval partnerov o prioritách nášho predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v tomto roku s dôrazom na spoluprácu medzi EÚ a OBSE a situáciu na Ukrajine.

Druhou témou budú vzťahy EÚ s Ligou arabských štátov (LAŠ), kde šéfovia európskych diplomacií budú koordinovať svoje pozície v rámci prípravy na ministerské zasadnutie EÚ – LAŠ. To je plánované na 4. februára v Bruseli ako aj na následný prvý summit hláv štátov EÚ – LAŠ. Ten zase bude v Sharm el Sheikhu 24. a 25. februára.

Poslednou diskusnou témou bude príprava na ministerské stretnutie EÚ a Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN), ktoré sa uskutoční v Bruseli bezprostredne po skončení FAC. Ministri budú koordinovať svoje pozície a Rada formálne príjme závery k vzťahom EÚ-ASEAN.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj