Lajčák ide do Čiernej Hory, prevezme si aj čestný doktorát

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 7. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Stretnutia s najvyššími čiernohorskými predstaviteľmi, ale aj odovzdanie bilateránej pomoci má na pláne minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák počas svojej cesty v Čiernej Hore. Lajčák tam ako úradujúci predseda OBSE cestuje dnes. Okrem politických predstaviteľov sa stretne aj so zástupcami mimovládnych organizácií, ktoré spolupracujú s Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Miroslav Lajčák

V meste Budva sa stretne aj s ďalšími rezortnými partnermi z krajín západného Balkánu. Na Čiernohorskej univerzite si prevezme čestný doktorát za mimoriadny prínos k rozvoju bilaterálnych slovensko-čiernohorských vzťahov, ako aj praktický príspevok k mediácii a riešeniu konfliktov v krízových situáciách.

Pokiaľ ide o bilaterálnu pomoc, tú odovzdá pre jedno z najstarších gymnázií v meste Pljevlja na severe krajiny a pre jedinú štátnu nemocnicu v Podgorici. Informoval o tom tlačový odbor ministerstva.

Slovensko dlhodobo podporuje reformné procesy a eurointegračné ambície Čiernej Hory. OBSE, ktorej Slovensko v tomto roku predsedá, zohráva v krajine dôležitú úlohu vo viacerých oblastiach – poskytuje technickú pomoc pri budovaní inštitúcií, v legislatívnych procesoch, projektoch zameraných na environmentálnu oblasť, ale aj pri podpore ľudských práv a slobody médií.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj