Bratislava 24. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Jediné úradne určené laboratórium na kontrolu liečiv pre humánnu farmáciu na Slovensku, čiže Sekcia laboratórnej kontroly Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) opäť získala akreditáciu Európskeho riaditeľstva pre kvalitu liekov a zdravotnú starostlivosť. V stredu o tom informoval ŠÚKL na svojom webe

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Laboratóriá v sieti európskych kontrolných laboratórií Official Medicinal Control Laboratory (OMCL) spolupracujú pri kontrole kvality liekov na európskom trhu. Akreditácia znamená, že ostatné laboratóriá v sieti sa môžu spoľahnúť na analýzy a výsledky kontroly kvality liekov akéhokoľvek OMCL,” uviedla pre TASR hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemíková.

Medzinárodný audítorský tím vo svojom hodnotení vyzdvihol spoluprácu a otvorenú komunikáciu štátneho ústavu, vysokú profesionalitu sekcie laboratórnej kontroly a vysokú kvalitu vykonávanej práce.

Sekcia laboratórnej kontroly ŠÚKL má stále a plné členstvo v sieti európskych kontrolných laboratórií. Počas auditu sa hodnotí implementácia, udržiavanie a neustále zlepšovanie systému riadenia kvality tak, aby boli jednotlivé činnosti takto určených laboratórií vykonávané harmonizovane v celej európskej sieti.

Akreditácia pre sekciu platí do decembra 2022.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj