Kým inde smútia, v Kosove oslavujú: Prezident a premiér na výročie napadnutia Juhoslávie Severoatlantickou alianciou vyhlásili, že NATO darovalo Kosovčanom “slobodu a mier”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Priština 25. marca 2019 (HSP/Foto:RS)

V mnohých krajinách si smútočnými akciami pripomenuli 20. výročie napadnutia Juhoslávie Severoatlantickou alianciou, bombardovanie balkánskych miest a obcí vojenským letectvom NATO a mnohopočetné obete v radoch civilistov. V Kosove, naopak, oslavujú. Vedenie samozvaného Kosova za prítomnosti veľvyslancov západných krajín oslávilo výročie začiatku agresie NATO voči suverénnej Juhoslávie

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Kosovský premiér Ramush Haradinaj vyhlásil, že vzdušná operácia NATO ukončila tragédiu ľudí v Kosove. Počas slávnostného ceremoniálu v centre hlavného mesta Prištiny, pri pomníku vojakom NATO, ktorí pôsobili v Kosove, Ramush Haradinaj podotkol, že vzdáva hold všetkým tým, ktorí sa nachádzali v Kosove – vojakom KFOR, NATO a tiež Veľkej Británii, ktoré, ako zdôraznil, umožnili Kosovu, aby získalo slobodu a mier.

„Kosovská oslobodzovacia armáda na súši a NATO vo vzduchu v spoločnom boji donútili režim Miloševiča, aby kapituloval,“ podčiarkol prezident samozvaného Kosova Hashim Thaçi. Na tomto ceremoniáli sa zúčastnil aj veľvyslanec Veľkej Británie v Kosove Ruary O´Connell.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj