Kyjev chce nového maskota mesta

Bratislava 14. decembra 2018 (HSP/rusvesna.su/TASR/AP-Sean Gallup)

Portál rusvesna  komentuje online hlasovanie za vybranie nového maskota Kyjeva. Komisia už dostala množstvo návrhov, hlasovanie bude trvať do 19.12.2018. Víťaz získa 150 tisíc ukrajinských hrivien

Ilustračné foto

Podľa organizátorov konkurzu maskot má pomôcť vo formovaní a podpore pozitívneho image ukrajinského hlavného mesta. V roku 2016 bol Kyjev označený za najnebezpečnejšie európske mesto, nový maskot by mal podľa ukrajinských odborníkov výraznejšie pomôcť k pozitívnej zmene v ponímaní ľudí. Pri lúpežných prepadnutiach môžu mať obete v Kyjeve v mysli pekný nový farebný maskot Kyjeva a určite sa budú hneď cítiť príjemnejšie a napätie z nich opadne.

Niekoľko návrhov  uverejňujeme, zaujímavý je black square, ktorý môže symbolizovať  lásku Ukrajincov k hre Minecraft, alebo je to ikonografické znázornenie pravosekov v čiernych maskách, ktorí radi maskovaní útočia v Kyjeve. Gaštan môže byť symbolom mesta, pretože v Kyjeve je množstvo gaštanových alejí.

Ťažko si vybrať medzi uvedenými symbolmi, najkrajším a najvýstižnejším symbolom dnešného Kyjeva by však určite bolo ožraté čokoládové prasa, držiace v rukách plechovku Coca Coly a zástavu s hákovým krížom.

Takýto motív by sa mohol páčiť aj ukrajinským nacistom z bataliónu Azov. Tí sa už tešia na rok 2019, ktorý môže byť na Ukrajine vyhlásený za rok Banderu. Návrh zasvätiť rok 2019 Banderovi uzrel svetlo sveta v Ľvove, Kyjev však určite nebude chcieť ostať pozadu a k iniciatíve sa môže pridať.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj