Bratislava 22. novembra 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Premiér Peter Pellegrini po informácii, že NAKA obvinila tieňového ministra obrany OĽaNO z vynášania utajovaných skutočnosti, povedal, že chce zvolať na piatok ráno stretnutie s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek, teda vybranými členmi Bezpečnostnej rady SR. Naď dnes na sociálnej sieti ironicky poznamenal, že za to ďakuje a že sa vďaka tomu cíti dôležito

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jaroslav Naď a Igor Matovič

„6000x Vám ďakujem za nekonečnú podporu tu, ale aj v uliciach, kde ma neustále oslovujete!!! Naozaj ďakujem!!!


Dnes sa cítim dôležito, bude o mne zasadať BR SR! Som zjavne obrovská bezpečnostná hrozba,“  konštatoval v príspevku na sociálnej sieti a dodal:

„Kde sa na mňa hrabú Kočner, Vadala, Maznák či realiťák Balciar! Mafia sa veľmi bojí! Nuž, má sa prečo.“

Tieňový minister obrany hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti bol včera v súvislosti s podozrením zo zverejňovania utajovaných skutočností vypovedať pred vyšetrovateľom NAKA.

Vypočúvanie trvalo približne dve hodiny. Po ňom Naď predstúpil pred novinárov a uviedol, že trestné oznámenie na neho podal šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar.

Obvinenie sa viaže na jeho zachytenú komunikáciu formou sms s „kamarátom, ktorý sa dlhodobo pohybuje v bezpečnostnom prostredí“.

„V jednej komunikácii som položil otázky, ktoré sa týkali vyšetrovania kauzy Skripaľ v Salisbury,“ vysvetlil dnes Naď.

Ozrejmil tiež, že polícia eviduje aj druhé trestné oznámenie, ktoré súvisí s jeho podnikaním z minulosti a nemenovaným novinárom, s ktorým mal Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI) spolupracovať pred jeho pôsobením i po jeho pôsobení v organizácii.

Podľa Matoviča ide o primitívnu pomstu šéfa Vojenského spravodajstva

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v súvislosti s obvinením Naďa uviedol, že pravdepodobne ide o primitívnu pomstu šéfa Vojenského spravodajstva Jána Balciara. Práve o ňom mal Jaroslav N. zverejniť závažné informácie, že záhadne vlastní desiatky drahých nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť spôsob ich nadobudnutia.

„Nášho bojovníka voči mafii a rozkrádaniu na ministerstve obrany a vo Vojenskom spravodajstve Jaroslava N. dnes NAKA obvinila z toho, že vraj vyzvedal na ministerstve utajované skutočnosti. Rozkrádať sa má podľa nich len tajne,“ napísal Matovič v stanovisku, ktoré agentúre SITA zaslal hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky krátko po obvinení.

 Matovič zdôraznil, že na takéto podlé útoky a zneužívanie moci sú pred každými voľbami zvyknutí. „Prichádza to práve vo chvíli, kedy sa reálne črtá vytvorenie silnej opozičnej koalície, ktorá môže vyhrať voľby,“ dodal predseda OĽaNO.

Blaha si zas myslí, že Naď je zločinec a podporujú ho ďalší zločinci, pričom NAKA by mala stíhať celú sieť

Zločinec bráni zločinca. Jeden páchal daňové podvody, druhý vynášal utajované skutočnosti. Čo ich spája? Prečo sa Kiska zastáva politického konkurenta? Je len jedno vysvetlenie. Obaja slúžia tomu istému pánovi. Sú súčasťou siete, ktorá má rozložiť zvnútra tento štát. A teraz si kryjú chrbát. Uviedol na margo Kiskovej obhajoby Jaroslava Naďa, poslanec za Smer Ľuboš Blaha a dodal že obaja slúžia americkým záujmom.

„Jeden v pozícii prezidenta SR napĺňal národné záujmy USA tak, že loboval za väčšie zbrojenie, šíril zlostnú rusofóbiu, robil propagandu NATO a americkým vojnám a hlučne podporoval ukrajinských banderovcov. Druhý napĺňal americké národné záujmy tým, že roky propagoval NATO a americké vojny, loboval za zbrojársky biznis a s najväčšou pravdepodobnosťou vyzvedal a vynášal utajované skutočnosti – trikrát hádajme pre koho.“

Podľa Blahu majú obaja zjavne toho istého zamestnávateľa, ktorý dal pokyn prvému, aby kryl chrbát druhého. Aj preto sa mohlo stať že bývalý prezident sa zastal obvineného zločinca a zaútočil na štát a bezpečnostné zložky, že sú pod kontrolou mafie. NAKA by preto mala stíhať celú zločineckú sieť, nielen Naďa.

„Potrebujete ešte nejaký ďalší dôkaz? Veď to bije do očí. Kiska je bábka cudzích mocností, rovnako ako Naď. Ak chce NAKA vyriešiť tento prípad vlastizrady, potom nestačí stíhať Naďa, ale mala by sa zamerať na Kisku. Trafená hus zagágala. Toto nie iba o Naďovi. Nestačí obviniť jednu malú rybu. Tu sa jedná o celú mafiánsku sieť. Je v tom celkom zjavne namočený aj Kiska, Matovič, Lipšic a ďalší, ktorí zjavne pracujú proti Slovensku, proti štátu, proti našej národnej bezpečnosti.“

Podľa vyšetrovateľa mal Jaroslav N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám. Ako zverejnila polícia SR na svojom Facebooku, dôvody tejto jeho „aktivity“ sú predmetom ďalšieho vyšetrovania, preto zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií.

Tatiana Stará

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj