Kvitová sa odhlásila z Paríža, na antuku ju nepustila boľavá ruka

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Paríž 27. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Luis M. Alvarez)

Ženská dvojhra na tenisovom Roland Garros v Paríži prišla o jednu z favoritiek. V pondelok sa z najväčšieho antukového turnaja odhlásila Češka Petra Kvitová. Semifinalistka spred siedmich rokov na twitteri oznámila, že má zranené predlaktie na ľavej ruke. “Bolesť som pociťovala už niekoľko týždňov a aktuálny röntgen ukázal, že sú tam dve natrhnuté miesta. Celé by sa to ešte zhoršilo, pokiaľ by som hrala,” vysvetlila Kvitová

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke česká tenistka Petra Kvitová

Dvojnásobná wimbledonská víťazka a aktuálne šestka ženského renkingu WTA sa tešila na Paríž po solídnej antukovej sezóne s turnajovým titulom v Stuttgarte a štvrťfinálovou účasťou v Madride. Práve v Paríži sa 29-ročná Češka vrátila v roku 2017 do súťažného diania po šokujúcom napadnutí nožom útočníkom v jej prostějovskom byte pred Vianocami v roku 2016. “Bolo to ťažké rozhodnutie, lebo práve v Paríži som si pred dvoma rokmi užila návrat na dvorce,” uviedla Kvitová na sociálnej sieti.

V “pavúku” ženskej dvojhre nahradí skúsenú Češku iba 18-ročná Slovinka Kaja Juvanová. Jej súperkou v 1. kole bude Rumunka Sorana Cirsteová.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj