Kuriózny prípad: Neplatili dane, nemecké úrady im zabavili psa a predali ho cez eBay

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Alhen 1. marca 2019 (HSP/Foto:Pixabay)

Úrady v meste Ahlen na západe Nemecka zabavili psa a predali ho prostredníctvom intenetovej aukcie eBay. Mops Edda bol predaný za 750 eur, pretože zadĺžená rodina nezaplatila dane. Informáciu zverejnil portál The Guardian

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Úradníci v Nemecku obhajujú svoje rozhodnutie, vziať rodinného miláčika Edda dlžníkovi a predať ho na eBay. Podľa nich to bola posledná možnosť, kedže dlžník už nič iné nevlastnil.

Incident si vyslúžil vlnu kritik na sociálnych sieťach. Podľa ľudí bolo rozhodnutie odobrať rodinného psa bezcitné.

Nemecká tlačová agentúra DPA citovala pokladníka mesta, Dirka Schlebesa, ktorý uviedol, že zadržanie bolo legálne a uskutočnilo sa až po prevzatí iných nepotrebných veci pre domácnosť.

Dotknutá rodina údajne nezaplatila mestu dlhy vrátane dlhu z dane za psa. Mops, nazývaný Edda, bol predáný za 750 EUR na eBay.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj