Kobane 20. novembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Včera sme písali, že v oblasti Kobani zaútočili miestni Kurdi na rusko-turecký policajný konvoj, ktorý patroluje na línii medzi Turkami, Sýrčanmi a Kurdami. Kurdi útočili na vozidlá konvoja kameňmi a molotovovými koktejlami. Dávali však pozor, aby neútočili na kolesá a ani na vojakov, takže kamene a molotovové koktejly poškodili najmä lak na automobiloch. K útokom prišlo v pondelok, v oblasti Kobani v provincii Aleppo. Informácie priniesol portál RusVesna

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Bojovníci sa ospravedlňujú – neočakávané vyhlásenie

Kým čečenskí výsadkári, ktorí tvoria základ príslušníkov Ruskej vojenskej polície, situáciu s prehľadom kontrolovali, Turci strieľali po Kurdoch gumené projektily a taranovali vozidlá, ktoré im bránili v pohybe. Ku cti Turkom slúži skutočnosť, že po Kurdoch strieľali len gumené projektily a nebrali si príklad z izraelskej polície a armády, ktorá po neozbrojených Palestínčanoch s kameňmi strieľa veľmi často ostrými.

Na videu skupiny mladíkov útočiacich s kameňmi a molotovovými koktejlami vidieť (od 16.sekundy), že vedľa auta v pozadí stojí čečenský výsadkár, ktorý auto istí. Reaguje pokojne a sebavedome, pretože situáciu vyhodnotil a má ju pod kontrolou – v prípade že by situácia bola vážna, reagoval by s použitím zbrane a z vozidla by vyšli aj ďalší čečenskí výsadkári. Gumy ruských obrnených transportérov obsahujú materiály, ktoré im umožňujú odolávať aj ohňu a vysokým teplotám, takže im takisto nemohol oheň z molotovových koktejlov hádzaných na trup vozidla uškodiť.

Video ruské bojové vozidlo a čečenský výsadkár

Dnes už však z kurdskej strany prišla reakcia na výtržnosti kurdských mladíkov. Dôstojníci Kurdských Síl vnútornej bezpečnosti  reagovali s vyhlásením, že dňa 18. novembra 2019 v meste Kobani zaútočili miestni kurdskí mladíci kameňmi a molotovovými koktejlami na rusko-turecký policajný konvoj. Kurdskí dôstojníci sa ospravedlňujú a dúfajú, že Rusi budú aj ďalej garantovať pokoj a bezpečnosť kurdského obyvateľstva v regióne.

Pokiaľ kurdskí mladíci, ktorí dostali zaplatené od nejakého kurdského agenta zopár USD, aby mediálne útočili na konvoj, samozrejme nedokážu zvážiť nebezpečenstvo svojich krokov, kurdskí dôstojníci Síl vnútornej bezpečnosti dobre vedia, že Turkov držia pod kontrolou len Rusi. Ak Rusi umožnia Turkom slobodne reagovať, môže sa stať, že množstvo Kurdov skončí rovnako ako kurdská politička Chalafová, ktorá s členmi svojej ochranky nedokázala včas utiecť tureckej tajnej polícii. Turecká tajná polícia použila na jej likvidáciu členov protureckých sýrskych skupín.

Video kurdských dôstojníkov Síl vnútornej bezpečnosti, ktorí sa ospravedlňujú Rusom:

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj