Gdansk 14. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský futbalový brankár Dušan Kuciak si myslí, že v drese poľskej Lechie Gdansk mohol v sezóne 2018/2019 dosiahnuť viac. “Bielo-zelení” skončili v poľskej Ekstraklase na konečnom 3. mieste a triumfovali v pohárovej súťaži, keď vo finále na Národnom štadióne vo Varšave vyhrali nad Jagielloniou Bialystok (1:0)

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke brankár Dušan Kuciak

“Bronz v ligovej súťaži? Pre mňa je to iba 3. miesto. Myslím si, že sme mohli dosiahnuť viac, ale tiež viem, že o šesť mesiacov tieto úspechy určite oceníme. Bronzová medaila a triumf v Poľskom pohári sú dobré výsledky. Keď to mám zhodnotiť percentuálne, táto sezóna bola pre nás úspešná na 80 %. Keďže maximom Lechie v minulosti bolo 3. miesto v lige a víťazstvo v Poľskom pohári, škoda, že sme neboli ešte trošku úspešnejší,” vyhlásil 34-ročný Žilinčan pre Przeglad Sportowy.

Počas sezóny nastúpil v 28 ligových dueloch, až 16-krát si udržal čisté konto. “Čo sa týka zápasov, odchytal som málo. Tréner však rozhodol takto. Všetci vedia, že sa mi to nepáči, ale nejdem z toho robiť nejakú aféru. Musím akceptovať rozhodnutie kouča. V ďalšej sezóne sa budem usilovať o to, aby som chytal častejšie,” dodal účastník MS 2010 v JAR, ktorý má v Gdansku kontrakt aj pre budúcu sezónu do 30. júna 2020.

Kuciak bol v minulosti na ihrisku známy búrlivým vystupovaním. Priznal, že ročník 2018/2019 preňho predstavoval zmenu. “Bol to obrat doslova o 180 stupňov. Určite som sa v bránke dosť upokojil. V zápasoch som zo seba vydal maximum. Predtým som sa v dueloch viac zameriaval na výkony spoluhráčov a menej na seba. Až po rozhovoroch s Pawlom Habratom (športový psychológ v Lechii Gdansk, pozn.) mi došlo, že by som sa mal viac sústrediť na svoju hru, aby som tímu viac pomohol. Predtým som nikdy s takým človekom nepracoval a neskrývam, že v začiatkoch som nebol o takejto spolupráci úplne presvedčený. Neskôr sa však ukázalo, koľko mi to dalo,” doplnil.

Pristavil sa aj bližšie pri výsledkoch práce so športovým psychológom. “Táto sezóna bola moja najlepšia, dosť som ťažil z týchto nových skúseností. Ukázalo sa, že najväčší progres som urobil po mentálnej stránke, ktorú stále môžem ešte viac rozvíjať. Chcem v tejto spolupráci pokračovať, pretože najdôležitejší je pre mňa úspech mužstva. Netúžim hrať v strede tabuľky a už nikdy nechcem hrať o záchranu. Viem, že o mojej povahe sa v minulosti veľa rozprávalo. Až po návrate z anglického Hullu City som pochopil, že takéto moje správanie nemusí každému vyhovovať. Teraz reagujem inak a snažím sa dávať okoliu konštruktívne pripomienky. Ďakujem všetkým, ktorí mi chceli pomôcť, ale musel som na to prísť sám. Aj keď som v Anglicku nechytal, angažmán v Hulle City bol v niečom užitočný. Vrátil som sa ako lepší brankár, som o tom presvedčený,” skonštatoval Dušan Kuciak, ktorý na Britských ostrovoch v spomenutom Hulle City strávil dvanásť mesiacov (2016 – 2017).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj