Bratislava 14. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Český hokejista Dominik Kubalík nepripúšťa, že jeho tím zastihol kritický deň na MS už v treťom zápase. Napriek tomu, že gól nestrelilo mužstvo, ktoré v predchádzajúcich dvoch dueloch “nasúkalo” 12 kusov, pričom najmä zápas proti Švédom nebol žiadna prechádzka

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke uprostred Sergej Andronov (RUS), vľavo brankár Patrik Bartošák (CZE) a vpravo Michal Moravčík (CZE) v zápase základnej B-skupiny Rusko – Česko

Pritom Kubalík strelil dvojnásobným obhajcom titulu druhý z piatich českých gólov, skóroval potom tiež proti Nórom a celkovo sa blysol aj tromi asistenciami. V pondelok proti Rusom však 0:3. “Ja si myslím, že takto sa to nedá brať. To, že prehráme, to sa môže stať, samozrejme mrzí nás to a určite si zápas riadne zanalyzujeme, kde boli naše najväčšie chyby,” zdôraznil pre TASR český útočník.

Jeho tím ale viditeľne nebol vo svojej koži po tom, čo nezachytil v úvode rytmus zápasu. Scenár tak napísali Rusi: “Áno, začali sme pomalšie, proste nie tak, ako sme si povedali, že budeme hrať. Oni tak vyťažili z protiútokov, ktoré sme im my naši chybami umožnili.”

Naopak, Dmitrij Orlov žiaril v pozápasovej mix-zóne nadšením. Rusi síce jasne vyhrali aj predchádzajúce zápasy, ale proti Nórom i Rakúšanom v niektorých fázach zaostali za svojimi možnosťami. Obranca Washingtonu Capitals priznal: “Toto bol samozrejme zatiaľ náš najlepší výkon na turnaji. V obrannom pásme sme na rozdiel od predchádzajúcich zápasov neváhali, nedovolili sme ťažkému súperovi veľa nebezpečných situácií a ak, brankár Vasilevskij nás podržal. Nemali sme to ani my ľahké, Česi prehusťovali stredné pásmo a tak sme sa nedostávali k našim kombináciám až tak často. Verím, že sa ešte budeme zlepšovať, nie je to ľahké na takomto turnaji, kde má každý svoj plán. Je to dlhý proces a veľa zápasov.”


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj