Brusel 30. októbra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Virginia Mayo)

Predseda Európskej komisie JeanClaude Juncker, ktorému v decembri vyprší mandát a svoj post prepustí svojmu nástupcovi, reagoval na podozrenia, podľa ktorých byť závislý na alkohole. Obhajoval sa v rozhovore pre nemeckú mediálnu skupinu Redaktions Netzwerk Deutschland

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke predseda EK Jean-Claude Juncker

Na poste predsedu Európskej komisie sa JeanClaude Juncker opakovane dostával do centra pozornosti médií a sociálnych sietí. Mohla za to jeho neformálna komunikácia s lídrami krajín Európskej únie. Napríklad, politikov často vítal priateľskými políčkami.

Navyše médiá a užívatelia sociálnych sietí často upozorňovali na chôdzu Junckera na oficiálnych akciách, ako napríklad v roku 2018, keď predseda potreboval pomoc ostatných, aby sa dostal na tribúnu a následne z nej zliezol, jeho chôdza pôsobila nekoordinovane. Kvôli podobným incidentom Junckera podozrievali z nadmerného pitia alkoholu, čo v Európskej komisii odmietli.

Udalosť v roku 2018 pripočítali zápalu sedacieho nervu.

Nezaujíma ma to

Ach. Z počiatku ma to veľmi znepokojovalo. Ale teraz ma takéto vyhlásenia nezaujímajú,“ uviedol Juncker v rozhovore pre nemeckú mediálnu skupinu Redaktions Netzwerk Deutschland.

Juncker najmä pripomenul svoju schôdzku s americkým prezidentom Donaldom Trumpom v júli 2018, keď sa mu podarilo dohovoriť vytvorenie pracovnej skupiny na riešenie obchodných sporov, otázok odstraňovania prekážok v obchode a vynulovanie vzájomných ciel.

Nemôžete dostať Trumpa na kolená, keď prídete do Bieleho domu opitý. A mnohí, ktorí v Bielom dome ešte neboli, sa tam ani nedostanú, pokiaľ sú stále opitý,“ povedal Juncker.

V rozhovore predseda EK tiež poznamenal, že budúcnosť Európy vidí iba v jednote.

Na začiatku 20. storočia v Európe žilo 25% obyvateľstva Zeme. Na konci 21. storočia to budú iba štyri percentá. Hnevajú ma demagógovia a populisti, ktorí vážne vyhlasujú, že ak sa Európa znovu rozdelí na svoje časti, tak to bude lepšie. Lepšie to nebude,oznámil predseda.

Koniec Junckera

JeanClaude Juncker 1. decembra opustí post predsedu Európskej komisie, nahradí ho Nemka Ursula von de Leyenová. Výmena na tomto poste mala prebehnúť 1. novembra, ale keďže včas nevymenovali všetkých eurokomisárov, Juncker ešte mesiac bude predsedom EK.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj