Bratislava 6. novembra 2019 PR-článok (HSP/Foto:HSP)

Dr. Guido Giaccomo Preparata v polovici 90. rokov pracoval v centrálnej banke Talianska, vo voľnom čase sa rozhodol využiť knižnicu banky, aby študoval tému nacistických financií, čo mu pripadalo tajomné a exotické

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke obálka knihy

Strávil 10 rokov svojho života čítaním a zamyslením sa nad tým. Zbieral materiály a archívne dokumenty v Nemecku a z Anglickej banky, rozprával sa s ľuďmi, odborníkmi, politikmi, atď.

To, čo objavil, aj keď samotný fenomén nacizmu – jeho hlboké a tajuplné korene – sú nepochybne nemecké, je, že nejakým spôsobom musíme ešte celkovo pochopiť (politické a ekonomické) podmienky, v ktorých mu bolo dovolené množiť sa a dozrievať, čo bolo podľa jeho názoru nepochybne podporované a predurčené Britániou a v menšom merítku Spojenými štátmi v neskoršom období, no stále pod strategickým, nespochybniteľným vedením Británie.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Pre britské elity bolo fundamentálnou geopolitickou nočnou morou: „eurázijské spojenectvo” Nemecka a Ruska, ktoré by bolo de facto nepremožiteľné. A masaker, ktorý nasledoval v prvej polovici 20. storočia, je kronikou preventívneho opatrenia, ktoré boli Briti „nútení” uviesť do pohybu, aby zabránili zhmotneniu tejto možnosti.

Výsledkom toho všetkého je kniha „Krstní otcovia Hitlera“.  Prvýkrát ju predstavíme slovenskej verejnosti na veľtrhu BIBLIOTEKA v Inchebe v Bratislave od 7.-10.11.2019, na ktorý Vás pozývame.

Nájdete nás v Hale D, stánok 406. Vydavateľstvo TORDEN. prelink na: https://torden.sk

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj