Bratislava 18. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Strana KDŽP podporí pochod Hrdí na rodinu a oceňuje Andreja Danka, ktorý vyhlásil, že sa ho zúčastní. Predseda KDH účasť odmieta kvôli Chromíkovej petícii a pretože mu nie je jasné, či bude organizátor pochodu kandidovať za nejakú stranu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke účastníci pochodu Hrdí na rodinu v Bratislave 14. júla 2018

Strana KDŽP ocenila rozhodnutie Andreja Danka zúčastniť sa akcie Hrdí na rodinu, pretože dnes keď “vznikla ultraliberálna koalícia atakujúca rodinu, je historická potreba, aby každý pronárodný politik sa postavil za inštitúciu, vďaka ktorej slovenský národ prežil”.

“Slovenská rodina ochránila našu národnú identitu aj počas maďarizácie. Sme jej dlžní sa za ňu postaviť,” píše strana na Facebooku.

Strategický spojenec KDH, strana Progresívne Slovensko naopak natočila video, “kde jeho noví politici, ktorí sú v politike už vyše 10 rokov ohadzujú prachom od radosti, že sa zúčastnia pochodu proti rodine”. A predseda KDH vyhlásil , že sa pochodu Hrdí na rodinu nezúčastní.  Čo je podľa KDŽP škoda, keďže silná rodina je základom silného štátu.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Predseda KDH o svojej neúčasti informoval včera na Facebooku. “Bol som aj s rodinou na prvom Pochode za život v roku 2013 v Košiciach, rovnako aj na druhom, v roku 2015 v Bratislave, pôjdem aj na tretí v septembri 2019, ktorý bude opäť v Bratislave.”

A vraj pôjde aj na každý ďalší pochod za život, ktorý tak ako predchádzajúce bude organizovať KBS. Ale akcie Hrdí na rodinu, ktorú organizuje Chromík v rovnaký deň, ako je Gay Pride, sa nezúčastní, keďže to nepovažuje za najšťastnejšie. “Ale rešpektujem rozhodnutie Chromíka. Rovnako ako rešpektuje rozhodnutie niektorých členov KDH, zúčastniť sa na pochode.

Hlina by aj účasť na tejto akcií vraj zvážil, len na to potrebuje vedieť odpoveď na otázku: “Bude pán Chromík v najbližších parlamentných voľbách za niektorú politickú stranu kandidovať do NR SR?”

Ak chce Chromík rozhodne má na to plné právo, no potom má aj on právo nezúčastňovať sa na akciách, ktoré môžu byť politicky použité v prospech strany pána Danka, Harabina, alebo iného politického subjektu. “Rovnako chcem mať jasno aj v tom, či aj iné aktivity pána Chromíka, ako napríklad petičná akcia v ktorej nekorektne atakuje KDH, je vedená s čistým a poctivým úmyslom alebo je to akcia, ktorá má poškodiť KDH a pomôcť inej politickej strane.” Aliancia za rodinu totiž spustila petíciu, ktorou žiadajú, aby KDH a jeho predsedovia dištancovali od registrovaných partnerstiev a tiež aj od spájania sa s extrémnym liberalizmom. Petíciu doteraz podpísalo viac ako 6500 ľudí.

“Mám svoju rodinu a som na ňu hrdý. Mám tú istú ženu už dvadsaťdva rokov, sľúbil som to pred oltárom a chlap svoje slovo dodrží. Neviem kto všetko mi teraz bude nadávať do neviem akého bezbožníka a zároveň vychvaľovať “etalóny rodinného politika” akými sú Kollár, Danko, Harabin, ale zvládnem to,” pretože pochodovať s prorodinnými politikmi ako Harabin a Danko on nebude.

V krajine kde sú, ako napísal, “ochrancami kresťanstva” Kotleba, Harabin, Danko a Fico a presne tá istá “suita” je zároveň “etalónmi prorodinnej politiky” je smutná krajina. A to podľa Hlinu treba zmeniť.

Dvaja najvyšší ústavní činitelia Slovenskej republiky sa rozhodli nepodporiť ani jeden zo spomínaných pochodov.

Napriek tomu, že sa prezidentka Čaputová ani na jednom z pochodov nezúčastní, tak “rešpektuje snahu všetkých komunít a menšín, angažovať sa a aktívne upozorňovať na svoje práva a uplatňovať svoju slobodu prejavu”, uviedol to hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Predseda vlády Peter Pellegrini zas “plne rešpektuje právo všetkých komunít slobodne a pokojnou cestou prezentovať svoje názory a postoje,” no ani jeden pochod nepodporí.

Predseda parlamentu Andrej Danko naopak oznámil, že sa zúčastní podujatia Hrdí za rodinu. “Každý má právo žiť, ako sa rozhodne, nikto však nemá právo na to, aby maloleté deti nútil žiť vo zväzku dvoch mužov alebo dvoch žien. Pre SNS vždy bola hranica akceptovateľnosti to, aby si homosexuálne páry nemohli adoptovať maloleté deti,” skonštatoval Danko (viac v článku).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj