Bratislava 26. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)

Kapitán španielskeho futbalového mužstva FC Valencia Dani Parejo vyhlásil, že úvodný zápas osemfinále Ligy majstrov 2019/2020, v ktorom „netopiere“ 19. februára nastúpili na milánskom San Sire proti „domácej“ Atalante Bergamo (1:4), sa nemal uskutočniť. Na Apeninskom polostrove označili tento duel ako biologickú časovanú bombu, keďže práve región okolo Bergama v Taliansku najviac trpí šíriacou sa pandémiou koronavírusu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke je vpravo hráč Atalanty Josip Iličič a uprostred je Dani Parejo z Valencie počas osemfinále futbalovej Ligy majstrov Atalanta Bergamo – FC Valencia, ktoré sa hralo na štadióne San Siro v Miláne 19. februára 2020

Mnohí pri tomto súboji vidia spojitosť s tým, že zákerné ochorenie COVID-19 následne výrazným spôsobom postihlo aj Valenciu. Medzi nakazenými sa nachádza až 35 percent všetkých hráčov A-mužstva, pričom do kontaktu s koronavírusom mohli prísť práve v Taliansku.

„Musíme to brať s pokojom. Klub spravil všetko, čo mohol, aby zabránil nakazeniu ďalších ľudí. Prijímal opatrenia ešte predtým, ako došlo k vyhláseniu núdzového stavu. Musíme stáť pri tých, ktorí sa nevyhli nákaze, povzbudiť ich a dúfať, že všetko dobre dopadne,“ uviedol Parejo v rozhovore, ktorý z karantény poskytol denníku AS.

Tridsaťročný odchovanec Realu Madrid priznal, že počas ostatných týždňov mnoho premýšľal o tom, čo sa od februára deje predovšetkým na „starom kontinente“. Myšlienky mu často uchádzajú aj k spomenutému zápasu LM v Miláne. „Pri všetkej úcte k všetkým, my futbalisti iba dodržiavame to, čo sa od nás požaduje. Z celkového pohľadu v konfrontácii medzi Atalantou Bergamo a Valenciou nemali mužstvá rovnaké podmienky. Dávať vyhlásenia k tomuto zápasu by už momentálne nebolo správne, ale myslím si, že sa tento zápas nemal hrať. Dosiaľ sa veľmi málo rozprávalo o tom, čomu boli členovia nášho klubu v Taliansku vystavení,“ dodal.

Napriek tomu, že tréning so spoluhráčmi či dokonca súťažné zápasy sú aktuálne preňho ako niečo z ríše divov, stále dúfa, že zvyšných jedenásť kôl španielskej La Ligy sa stihne dohrať, hoci aj po odporúčanom termíne, ktorým je 30. jún. „Pevne verím, že sa bude môcť rozhodnúť na ihrisku. Momentálne sme na 7. mieste a v hre je ešte 33 bodov. Dúfam, že o ne budeme môcť zabojovať a napokon získame miestenku do Ligy majstrov,“ zakončil Dani Parejo, ktorý si v karanténe na rozdiel od iných zväčša trénujúcich športovcov kráti chvíle hlavne upratovaním.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj