Kráľovské letectvo zabilo v Sýrii a Iraku vyše 4 000 nepriateľských bojovníkov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 7. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Felipe Dana)

Britské kráľovské letectvo (RAF) zabilo alebo zranilo v Sýrii a Iraku 4 315 nepriateľských bojovníkov. Oznámilo to britské ministerstvo obrany. Údaje sa týkajú obdobia od septembra 2014 do januára tohto roka. Ministerstvo uviedlo, že o život prišlo 4 013 zasiahnutých bojovníkov, teda 93 percent, zvyšných 302 utrpelo zranenia. Takmer 3 000 ich zahynulo v Iraku, zvyšní v Sýrii

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Podľa údajov ministerstva, ktoré cituje britská stanica BBC, pri náletoch RAF zomrel len jeden jediný civilista.

Ministerstvo uvádza, že jeho dáta pochádzajú z “najlepších možných analýz” uskutočnených po útokoch, a to z videí a fotografií zhotovených zo vzduchu. Američanmi vedená koalícia pôsobiaca v Sýrii a Iraku, ktorej členom je aj Veľká Británia, potvrdila celkovo 1 190 civilných obetí pri 269 rôznych zásahoch a ďalších 249 zranených civilistov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj