Rím 12. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:BBC News (UK) Twitter)

Kostry, ktoré našli v roku 2011 v Taliansku pochované držiac sa za ruky, patrili podľa vedcov mužom. V čase nájdenia pritom pohlavie dvojice, ktorá dostala prezývku “Milenci z Modeny”, nedokázali určiť, pretože pozostatky boli veľmi poškodené

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke “Milenci z Modeny”

Umožnila im to až nová technika, pri ktorej analyzovali proteíny zo zubnej skloviny. O výskume, ktorého výsledky zverejnili v časopise Nature, informuje spravodajský portál BBC.

Aký bol skutočný vzťah medzi zosnulými, ktorých kostry pochádzajú zo 4. – 6. storočia nášho letopočtu, však zostáva tajomstvom. Vedci síce pripúšťajú aj možnosť, že mohli byť skutočne milencami, no skôr sa prikláňajú k tomu, že boli súrodenci, bratranci alebo vojaci, ktorí spolu zahynuli v bitke. Je totiž podľa nich nepravdepodobné, že by ľudia, ktorí dvojicu pochovali, v tých časoch tak jasne uznali homosexuálnu lásku. Spoluautor štúdie Federico Lugli z Bolonskej univerzity sa tak vyjadril pre portál talianskeho verejnoprávneho vysielateľa Rai.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj