Košice 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Košický samosprávny kraj (KSK) sa rozhodol v spolupráci s Východoslovenským futbalovým zväzom (VsFZ) organizovať Krajskú futbalovú ligu ako Zimný pohár predsedu Košického samosprávneho kraja

Ilustračné foto

Do podujatia sa prihlásilo 93 tímov z celého kraja z tretej, štvrtej a piatej ligy. “Záujem klubov nás pozitívne prekvapil. Napriek tomu, že toto je pilotný projekt Krajskej futbalovej ligy, prihlásila sa takmer polovica všetkých futbalových družstiev pôsobiacich v súťažiach Východoslovenského a Oblastných futbalových zväzov,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Cieľom Krajskej futbalovej ligy je zjednodušiť a zlepšiť možnosti zimnej prípravy pre futbalové mužstvá v kraji. “Zorganizovať futbalovú súťaž stojí nemalé finančné prostriedky, čo si najmä menšie kluby nemôžu dovoliť. Východoslovenský futbalový zväz spolu s Košickým samosprávnym krajom preto poskytne futbalovým družstvám finančné, materiálne, organizačné aj technické zabezpečenie, aby mali možnosť kvalitnej zimnej prípravy,“ poznamenal šéf VsFZ Richard Havrilla.

Stretnutia sa odohrajú v zimnom období v termíne od 12. januára do 17. marca 2019 na ihriskách s umelou trávou v mestách Spišská Nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice, Trebišov, Michalovce a Sátoraljaújhely. Celkovo sa v rámci Zimného pohára predsedu KSK odohrá 190 stretnutí. Slávnostný výkop sa uskutoční 12. januára na futbalovom ihrisku v Moldave nad Bodvou. Podrobný rozpis zápasov si verejnosť môže pozrieť na webovej stránke futbalnet.sk a facebookovej stránke “Krajská futbalová liga”.

Zimný pohár predsedu KSK je pilotným projektom, okrem neho chce Košický samosprávny kraj rozhýbať aj študentov zorganizovaním Jesenného pohára pre stredné školy v rámci kraja. Dlhodobou stratégiou je zapojiť do týchto súťaží ďalšie samosprávne kraje.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj