Košice 6. novembra 2019 (HSP/Foto:K13-Košické kultúrne centrá)

Metropola východného Slovenska ožije 6.–9. novembra šiestym ročníkom Košice Fashion Week (KFW). Bude o móde, otvorenej diskusii, zdieľaní skúseností a inšpirácii. Ponúkne novú platformu profesionálnych prednášok a workshopov, vzdelávací event na rozbehnutie vlastného biznisu, aj medzinárodný start-up

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Každoročne je jednou z najvýraznejších módnych udalostí na Slovensku a teší nás, že sa úspešne zaradil medzi ostatné významné svetové projekty podľa medzinárodného konceptu Fashion Week. Prinášame novú inšpiráciu, pozývame mnoho zaujímavých hostí a sme pyšní na to, že sa tak deje práve v Košiciach.

Projekt v tomto roku prichádza s novinkou Košice Fashion Week & Summit s podtitulom Sustainability through Talent Development & Innovations. Program ponúkne novú platformu profesionálnych prednášok a workshopov s cieľom podporiť a rozvíjať talenty v kreatívnom priemysle. Naše pozvanie prijali rešpektovaní zahraniční speakeri a lektori. Tohtoročný okruh tém je zameraný na udržateľnosť prostredníctvom rozvoja lokálnych talentov a inovácií. Vzniká tak unikátny vzdelávací event pre každého, kto chce rozvinúť svoj talent a rozbehnúť vlastný biznis.

Aj v tomto roku bude za podpory Vyšehradského fondu realizovaný medzinárodný start-up pre mladé talenty z krajín V4 s názvom European Fashion Accelerator a na európsky trh bude uvedený portál pracovných príležitostí v kreatívnom priemysle s názvom EFAjobs. V rámci sprievodného programu prebehnú prednášky a workshopy pre verejnosť na rôzne aktuálne témy ako sú inovácie, či osobnostný rozvoj. Pre módnych návrhárov a značky sprostredkujeme stretnutia so zástupcami zahraničných nákupcov. Väčšina prednášok a workshopov v rámci summitu bude otvorená verejnosti. Časť programu pripravujeme aj pre študentov stredných a vysokých škôl s umeleckým zameraním.

Medzi svetovými značkami sa predstaví kurátorsky výber multibrandu ADMAR a značiek Red Valentino, Patricia Pepe, Versace Jeans Couture, Karl Lagerfeld, John Richmond a ďalší.

V rámci KFW dlhodobo spolupracujeme s najlepšími slovenskými návrhárkami ako Jitka Klett, Zuzana Haková, Ida Sándor, Mišena Juhasz a ďalší. I v tomto roku budú mať možnosť prezentovať svoje kolekcie a zúčastniť sa panel talkov, či odborných prednášok. Je pre nás dôležité vytvoriť priestor pre prezentáciu ich osobných príbehov, spojených s úspešnou kariérou v kreatívnom priemysle.

Študenti módneho dizajnu a ďalších umeleckých odborov sú budúcnosťou kreatívneho priemyslu. Za každou zásadnou inováciou stojí ľudská kreativita, ktorá je unikátna a nenahraditeľná. Preto z dlhodobého hľadiska považujeme za veľmi zásadné a dôležité podporovať mladé talenty na stredoeurópskej úrovni. Tak ako každý rok plánujeme aj prehliadku kolekcií tých najmenších módnych tvorcov, ktoré združuje jedinečný košický projekt Fashion KidLab.

Najväčším lákadlom tohtoročného KFW je možnosť stretnúť profesionálov z celej Európy. Osobnosti z kreatívnych odborov spája veľmi aktuálna a dôležitá téma, ktorou je udržateľná a etická móda. Naše pozvanie prijal napríklad úspešný módny návrhár Jiří Kalfař. Svoju kolekciu prezentoval na New York Fashion Weeku a jeho modely sa objavili aj na stránkach prestížnych časopisov vrátane Vogue, Elle, Harper‘s Bazaar, L‘Offi ciel. V tomto roku získal od Chambre Monegasque De La Mode v Monte Carlu prestížnu cenu INNOVATION award for achievements in sustainability and ethical production.

Košice Fashion Week v spolupráci s návrhárkou Jitkou Klett pomáha mladým talentom. Časť z výťažku z predaja vstupeniek na jej exkluzívnu módnu prehliadku podporí rozvoj mladých talentovaných návrhárov úspešného projektu European Fashion Accelerator.

Počas projektu sa budú môcť návštevníci stretnúť s obľúbenými návrhárkami, profesormi univerzít, mentormi a ďalšími kreatívcami, ktorým nie je budúcnosť našej planéty ľahostajná. Pozvanie prijali nákupcovia z Francúzska, ale aj majitelia obchodov s luxusnými značkami vo Francúzsku, so zámerom objaviť nových návrhárov, ktorým by ponúkli predajné miesto vo svojich obchodoch a súčasne dosah na náročnú francúzsku klientelu.

Zo všetkých večerných módnych prehliadok bude dostupný Lifestreeming.

Vstupenky na KFW & Summit ŠÚ v predpredaji od 15. októbra na www.kosicefashionweek.com.

V tomto roku bude možné zakúpiť vstupenky na celý projekt – 4 day pass so vstupom na všetky body programu, vrátane VIP vstupu na exkluzívne večerné módne prehliadky. Na prehliadky bude možné zakúpiť vstupenky i jednotlivo. Súčasťou tohto ročníka KFW & Summit bude profesionálna showroom a pop-up store, kde si môžete prehliadnuť a zakúpiť vybrané modely najlepších mladých návrhárov z celej strednej Európy. Bude otvorený v priestoroch Kasární/Kulturparku od 6. do 9. novembra.

Tento projekt nie je len o móde. Je spoločenskou udalosťou. Je o stretávaní sa kreatívcov, nových trendoch v inováciách a vzdelávaní, otvorenej diskusii, zdieľaní skúseností a tiež o inšpirácii, ktorú môže každý návštevník načerpať.

Redakciu informovala Gabriela Mišurová, K 13 – Košické kultúrne centrá.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj