Bratislava 26. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Andres Kudacki)

Ivan Lendl už trénersky nevedie nemeckého tenistu Alexandra Zvereva. Piaty hráč rebríčka ATP sa s osemnásobným grandslamovým šampiónom dohodol na ukončení spolupráce

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ivan Lendl

Naštrbený vzťah naznačili už nedávne slová 22-ročného Zvereva na adresu Lendla. “Stáva sa, že počas dvojhodinového tréningu mi viac než polhodinu rozpráva o tom, ako hrá golf. Okrem toho mi hovorí o svojom malom psovi. Nemyslím si, že je to v poriadku. Chcem len, aby sme normálne trénovali,” uviedol minulý týždeň rodák z Hamburgu, citoval ho napríklad AAP.

“Nechcem, aby sme prerušili spoluprácu, ale mal by sa viac sústrediť na svoju prácu,” pokračoval Zverev, držiteľ jedenástich singlových titulov na okruhu ATP. Po niekoľkých dňoch sa však situácia zmenila. Uvedená dvojica ďalej nebude spolupracovať a Zverev, ktorý nedávno na Wimbledone neprešiel cez 1. kolo a jeho stropom na grandslamovom turnaji je stále “iba” štvrťfinále z ostatných dvoch edícií Roland Garros, sa bude snažiť o progres pod vedením iného kouča.

Rozchod Lendla a Zvereva prednedávnom nepriamo predpovedal aj legendárny Boris Becker. “Ich vzťah nie je vôbec dobrý. V takýchto situáciách buď musíte začať robiť veci správnym spôsobom alebo to všetko ukončiť,” povedal 51-ročný Nemec. Okrem toho naznačil, že za krachom spomenutej spolupráce mohol byť z väčšej časti jeho mladší krajan. “Keď máte trénera takejto špičkovej úrovne ako je Ivan Lendl, musíte ho mať pri sebe, inak vám nedokáže pomôcť,” dodal Becker.

Narážal tým na skutočnosť, že Lendl vynechal kompletnú antukovú sezónu, čo už vtedy vyvolalo množstvo otáznikov. “Voči ‘Saschovi’ mám veľkú dôveru, stále je to veľmi mladý tenista. Myslím si, že jedného dňa sa môže stať výborným hráčom, ale v súčasnosti má problémy aj mimo kurtu. To komplikuje jeho prácu natoľko, že sa to nedá zosúladiť s mojou filozofiou,” povedal podľa webu tennisworldusa.org 59-ročný ostravský rodák Lendl.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj