Koncipientská prax už nebude päť ale iba tri roky

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 31. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Poslanci NR SR schválili opozičný návrh novely zákona o advokácii z dielne hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Poslanci hnutia navrhli v novele skrátiť dĺžku praxe advokátskeho koncipienta z piatich na tri roky a zjednodušiť prístup k slobodnému povolaniu advokáta

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Podľa súčasne platného zákona o advokácii je možné započítať prax len niektorých právnických profesií (napríklad sudca či právny čakateľ prokuratúry). Novelou sa tento výpočet rozšíri aj o prax na inej právnickej pozícii, ktorá podľa platného znenia nie je započítateľnou praxou advokátskeho koncipienta, a to aj napriek obdobnej náplni práce,” priblížili predkladatelia v dôvodovej správe k návrhu novely. Účinnosť novely bude od 1. septembra.

Zákonodarný zbor po prijatí návrhu OĽaNO neschválil návrh hnutia Sme rodina – Boris Kollár, ktoré tiež chcelo skrátiť dĺžku praxe advokátskeho koncipienta z piatich na tri roky.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj