Prešov 8. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:Facebook)

Na osvetu o udržateľnom spôsobe života bude zameraný komunitný festival Pomišaj v Prešove. Jeho prvý ročník sa uskutoční vo štvrtok 8. augusta od 15:00 v areáli skejtparku na Baštovej ulici. Počas festivalu bude slávnostne osadený prvý komunitný kompostér v Prešove

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove, návštevníkov festivalu čakajú rôzne prednášky o udržateľnom spôsobe života. „Hovoriť sa bude o bezodpadovom živote, udržateľnom rodičovstve, pomalej móde, o tom, ako sa prepravovať po meste a ako a kde tráviť čas,” uviedla Šitárová. Chýbať nebudú ani sprievodné aktivity, počas ktorých si prídu na svoje deti aj dospelí.

Na festivale sa budú zbierať staré zubné kefky, darovať bude možné prebytočné stužky a staré záclony. „Alebo sa z nich rovno na festivale budú vyrábať vrecká na ovocie a zeleninu. Tie by v domácnostiach mali nahradiť jednorazové plastové vrecúška. Vyrábať sa budú vyprateľné odličovacie tampóny namiesto jednorazových a záujemcovia sa tiež môžu naučiť viazať látkové plienky či nosiče pre deti,” dodala Šitárová.

Organizátori pre návštevníkov pripravili aj kultúrny program a rôzne aktivity pre najmenších. „Keďže heslom festivalu je bezodpadovosť, je potrebné si so sebou priniesť vlastný príbor aj pohár. Ak sa chcú účastníci zapojiť aj do komunitného pohostenia, môžu doniesť svoju špecialitu nakrájanú na malé kúsky. Na sedenie si je potrebné priniesť deku alebo podložku,“ dodala Šitárová. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia presunie do priestorov Libresso Books & Coffee na Hlavnej ulici.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj