Ženeva 8. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Keystone-Salvatore Di Nolfi)

Sudcovia, prokurátori a policajti po celom svete potrebujú mať špeciálny kurz, aby vedeli správne zvládnuť prípady násilia proti ženám. V piatok to vyhlásila vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová, ktorú citovala tlačová agentúra DPA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová

“Dnes, v Medzinárodný deň žien, vydávam naliehavú výzvu vládam, zákonodarcom a sudcom po celom svete, aby využili energiu súčasných spoločenských hnutí proti násiliu založenému na pohlaví,” uviedla komisárka a spomenula #MeToo, #Ibelieveher a podobné hnutia.

Príslušníci polície a predstavitelia súdov musia podstúpiť školenie, ako odstrániť predsudky o pohlaviach, ktoré často stoja v ceste ochrane žien a spravodlivosti pre ne, uviedla vysoká komisárka OSN vo svojom vyhlásení zo Ženevy.

Bacheletová apelovala, aby mali ženy väčšiu rolu v navrhovaní zákonov a politík, ktoré ich ovplyvňujú, ale zároveň poukázala na celkový pokrok v právach žien.

“Len za posledných šesť mesiacov ženy v Etiópii, Tunisku, Kostarike a Spojených štátoch, okrem iných krajín, získali dôležité politické funkcie a otvorene obhajujú posilňovanie postavenia žien v spoločnosti aj rodovú rovnosť,” uviedla Bacheletová vo vyhlásení.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj