Kyjev 13. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Komisár Corrado Cattani, ktorý sa preslávil bojom proti „Chobotnici“ – známy taliansky herec Michele Placido sa stal jedným z najväčších nepriateľov Ukrajiny. Práve preto ho ministerstvo kultúry Ukrajiny zaradilo na čiernu listinu. Komisár Cattani /Placido/ bol do tohto aktualizovaného zoznamu zaradený 10. decembra a nachádza sa na „čestnom“ 48. mieste spomedzi ďalších 90 nebezpečných pre Ukrajinu osôb

Na snímke Michele Placido

Zopár ukrajinských médií v tejto súvislosti pripomenulo, čo je to za osoba, ktorá vážne ohrozuje Ukrajinu. Michele Placido sa preslávil účasťou na televíznom seriáli Chobotnica /La Piovra/, keď ho v r. 1984 režisér Damiano Damiani obsadil do úlohy policajného komisára Corrada Cattaniho.

Zahral si vo vyše 80 filmoch rôznych žánrov – v kriminálkach,  spoločenských drámach a komédiách – Ernesto, Sicilská spojka, Corleone, Bože, ako hlboko som klesla, Víťazný pochod, Kajman atď.

V tejto súvislosti na Ukrajine sa nebudú premietať filmy s účasťou „nepriateľa štátu“ Micheleho Placida. Všetky domáce médiá upozornili na to, že 72-ročný herec predstavuje serióznu hrozbu pre Ukrajinu. Prakticky ani jedno z nich však neuviedlo, čo vlastne spáchal, že sa dostal do takejto nemilosti.

Iba zopár ukrajinských médií uviedlo, že hlavnou, a podľa všetkého aj jedinou príčinou, prečo sa komisár Cattani dostal do prvej päťdesiatky najväčších nepriateľov Ukrajiny, je to, že predtým Michele Placido povedal zopár slov v tom duchu, že sa mu pozdáva politika Vladimíra Putina.

Zoznam najväčších nepriateľov Ukrajiny si môžete pozrieť TU.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj