Bratislava 14. februára 2020 (HSP/Foto:Facebook)

Líder hnutia Sme rodina Boris Kollár na včerajšom brifingu zaujal postoj k budúcotýždňovej mimoriadnej schôdzi parlamentu – ku 13. dôchodku a ďalším sociálnym opatreniam iniciovaným Smerom-SD a ku odmietnutiu Istanbulského dohovoru a ku čiastočnému zrušeniu diaľničných známok, čo zase navrhuje SNS. Situáciu komentoval aj poslanec za Sme rodina Ľudovít Goga.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ludovít Goga (Sme rodina)

Poslanci za Sme rodina sa nebudú hlasmi podieľať na otvorení schôdze, no podľa Borisa Kolára budú prítomní a v prípade otvorenia budú o nápadoch Smeru a SNS plnohodnotne diskutovať.

Kollár sa postavil jasne najmä k otázke Istanbulského dohovoru, ktorý podľa neho jeho hnutie jednoznačne odmieta.

To následne potvrdil aj poslanec Ľudovít Goga, ktorý zdôraznil, že prijatie takéhoto medzinárodného dokumentu by bolo z praktického hľadiska zbytočné.

„Na budúci týždeň je opäť plánovaná diskusia v pléne NRSR o Istanbulskom dohovore. Prijatie tohto dokumentu sme už dvakrát zamietli. Nerozumiem, prečo sa určitý politicky establišment snaží o ratifikáciu tohto dokumentu, keď väčšinu zákonov z tohto dokumentu už mame prijatých v našej legislatíve.“

Goga hovorí najmä o zákonoch, týkajúcich sa ochrany práv žien. „Ženy sú neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti a ich práva, s ktorými sa riadia, im nemôže nik brať iba nesprávny režim deformovať. Slovensko má dostatok opatrení a ženy majú prirodzený rešpekt,“ skonštatoval odborník Sme rodina na otázky medzinárodných vzťahov.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj