Bratislava 11. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Ministerka zdravotníctva Kalavská predstavila na výbore v parlamante takzvanú revíziu cien liekov. Inými slovami, ľudia budú doplácať viac peňazí za niektoré lieky. Takéto konanie poriadne naštvalo Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý tvrdí, že niekto si zaslúži dostať barlou po hlave

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Boris Kollár

Strana Sme rodina v parlamente viackrát predložila návrh zákona, aby boli zrušené doplatky na lieky pre dôchodcov a pre matky s deťmi. Tie však nikdy v parlamente neprešli. Kollára preto poriadne rozzúrilo, keď sa dozvedel, že ministerstvo zdravotníctva, naopak, ide  zvyšovať doplatky na niektoré lieky.

“Krásne to nazvali. Revízia doplatkov úhrad za lieky. No tak, keby to nazvali, že vám idú zdražieť lieky, myslíte, že by to prešlo? To by bola revolúcia. Nie, oni to nazvú revízia. Bavili sme sa s pacientskými organizáciami a tam bolo povedané, že sa to dotkne 400 liekov a väčšinou zdražejú o desiatky, stovky a niektoré aj o 1000 eur. Pre niektorých ľudí je to otázka života a smrti. Kde tí ľudia zoberú 1000 eur napríklad, alebo stovky eur mesačne?!”, pýta sa Kollár vo svojom videu.

Kollár taktiež skritizoval Kalavskej takzvanú stratifikáciu nemocníc: “Teraz, aby mohli nakŕmiť týchto kostkov a týchto všetkých pusipaktášov, no tak urobia tú revíziu a dnes nás zavolajú na ministerstvo a chcú od nás, aby sme podporili stratifikáciu nemocníc. Priatelia, zase krásny názov. Stratifikácia. Ale viete, čo bude asi výsledkom pravdepodobne? Znova sa budú rušiť nemocnice, pacient bude mať sťaženú dostupnosť k vybraným zariadeniam a výsedok bude taký, že bude ešte horšie zdravotníctvo, ako sme ho mali dodnes.”

Predseda hnutia Sme rodina na konci videa ukázal barlu a dodal:

“Ja si myslím, že už je konečne na čase, aby sme túto pomôcku použili na nejakú úplne inú diagnózu. Možno niekomu tým dobre tresknúť po hlave už konečne, alebo po krížoch, nech sa spamätajú.”

Samuel Gdovin

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj