Kocian sa vracia do poľského Ruchu Chorzów, bude zastávať post manažéra

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Chorzów 19. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:Wikimedia)

Niekdajší tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kocian (2006-2008) bude opäť pracovať v poľskom klube Ruch Chorzów. Ako referuje oficiálna stránka “modrých”, 61-ročný rodák zo Zlatých Moraviec bude zastávať pozíciu manažéra A-mužstva

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Ján Kocian

Ruch Chorzów v aktuálnej sezóne 2018/2019 bojuje o záchranu v poľskej tretej najvyššej súťaži. Web sportowefakty.wp.pl píše, že Kocian v klube pobudne do konca ročníka a jeho budúcnosť do veľkej miery závisí od toho, či sa Ruchu podarí splniť “záchranársky” cieľ.

Funkciu hlavného trénera bude vykonávať Karol Michalski, ale všetky dôležité rozhodnutia ohľadne A-tímu má mať v kompetencii práve Kocian. Bývalý československý reprezentant viedol Ruch v rokoch 2013-2014. Mužstvo z Chorzówa prevzal v čase, keď figurovalo na predposlednom mieste v tabuľke. Nakoniec s ním v Ekstraklase skončil na 3. mieste a prenikol do pohárovej Európy. Ostatným Kocianovým pôsobiskom bola reprezentácia ázijského Jemenu.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj