Belehrad 18. augusta 2019 (HSP/Foto: Facebook)

Budovy a majetky vysokých štátnych činiteľov zvyčajne ochraňujú vojaci a policajti, špeciálne jednotky a moderné ochranné systémy. V Srbsku vynašli iný spôsob. Kobry budú strážiť rezidenciu srbského prezidenta. Nebudú to však plazy so skupiny jedovatých hadov, ale… ženy. Sú to príslušníčky bataliónu vojenskej polície špeciálneho určenia Srbskej armády  – „Kobry“

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Srbské vojačky v pohode prijali ponuku nového „zamestnania“ a sú presvedčené, že svoju úlohu zvládnu. „Je to práca, ktorú sme vykonávali aj predtým. Číže žiadne problémy nevzniknú. Profesionálne splníme svoju prácu. Všetky už dlhšie slúžime v Srbskej armáde. Hlavné je, že reprezentujeme túto krajinu, tento národ. Sme presvedčení, že nevzniknú žiadne problémy a nedôjde ani k žiadnemu násiliu,“ uviedla pre srbské média staršia seržantka prvej triedy Elena Nikolićová.

Srbské média uvádzajú, že rezidenciu srbského prezidenta budú Kobry strážiť po prvý raz. Dané rozhodnutie prijal samotný prezident krajiny Alexandar Vučić. Poukázal na to, že členovia opozície sa už viackrát počas demonštrácií snažili vniknúť do areálu Prezidentského paláca a potom sa sťažovali na „brutalitu“ policajtov a prezidentskej ochranky. Odteraz rezidenciu prezidenta budú chrániť ženy a Alexandar Vučić je zvedavý, ako sa budú chovať opoziční demonštranti. Je však presvedčený, že „Kobry“ dokážu zabezpečiť poriadok.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj