Sao Paulo 28. januára 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Keystone, Laurent Gillieron)

Legendárny basketbalista Kobe Bryant, ktorý v nedeľu tragicky zahynul pri páde helikoptéry v Los Angeles, sa podieľal na príprave novej knihy pre deti so známym brazílskym spisovateľom Paulom Coelhom. Táto publikácia však pravdepodobne nikdy neuvidí svetlo sveta, keďže 72-ročný literát po smrti basketbalovej hviezdy vznikajúce dielo údajne vymazal

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke svetoznámy brazílsky spisovateľ Paulo Coelho

Coelho po nedeľňajšej tragédii v USA novinárom prezradil, že spolu s Bryantom sa bavili o projekte od roku 2016, po ukončení kariéry hviezdy tímu Los Angeles Lakers. A o niekoľko mesiacov neskôr sa pustili do práce. Pár hodín po Bryantovom úmrtí však Coelho informoval, že radšej vymaže text, než by ho mal dokončiť bez päťnásobného šampióna zámorskej NBA.

„Vymazal som rozpracovanú verziu, pretože bez neho nemá zmysel to dokončiť,“ uviedol Brazílčan a pokračoval: „Od ďalšieho písania ma to neodradí a isto to budú aj veci, ktoré som sa naučil od Kobeho. No dokončiť knihu pre deti už teraz nemá zmysel.“

Rozhodnutie Coelha sklamalo mnoho fanúšikov basketbalového mága, ktorý spisovateľa poprosili, aby text nemazal. Kobe Bryant bol fanúšikom Paula Coelha a jeho najobľúbenejšou knihou bol jeho titul Alchymista, ktorý zožal obrovskú pozornosť čitateľov z celého sveta už pred viac ako dvomi dekádami.

Basketbalista ju odporúčal všetkým známym vrátane niekdajšieho agenta Roba Pelinku. Ten v júli 2018 dokonca na tlačovej konferencii po podpise zmluvy medzi Los Angeles Lakers a nasledovníkom Bryanta v tejto organizácii LeBronom Jamesom prečítal krátky úryvok z knihy. Jamesa zachytili fotografi, ako „lúska“ spomenutú knihu v jari 2018 počas play-off NBA.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj