Bratislava 7. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Francúzsky prezident Emmanuel Macron pred pár dňami oznámil, že na neformálnej schôdzke ministrov Európskej únie (EÚ) v Paríži zástupcovia 14 štátov v princípe súhlasili s francúzsko-nemeckým návrhom na prerozdeľovanie migrantov vzatých na lode v Stredozemnom mori. Podľa informácií portálu Glob, je MZVaEZ naklonené viac k hľadaniu riešenia všetkých aspektov migračnej problematiky. S týmto vyhlásením sa stotožnil aj poslanec Martin Klus

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Martin Klus

Slovensko je podľa riaditeľa tlačového odboru rezortu zahraničia naklonené skôr k možnosti nájdení riešenia všetkých aspektov migračnej problematiky, a to nielen v centrálnej časti Stredomoria, na ktorú sa zameriava francúzska iniciatíva.

“Nič iné ako vyvolávanie ducha prerozdeľovania migrantov najprv “ochotnými” a potom “všetkými” nie je,” píše Klus, ktorý sa plne stotožňujem so stanoviskom slovenského rezortu diplomacie.

Na prvom mieste by mal byť boj proti prevádzačom, ale aj odrádzanie ľudí od riskantnej cesty cez more a pomoc krajinám pôvodu a tranzitu. “Roky recyklovaný nezmysel s prerozdeľovaním, je s týmito postupmi v úplnom rozpore,” dodáva Klus.

Pretože to pôsobí viac ako “nový stimul pre nelegálnu migráciu”, keď navodíme zdanie, že otvárame brány ľuďom len preto, že sa rozhodli riskovať vlastný život a preplaviť sa cez Stredozemné more.

“Len na pripomenutie, napr. aj francúzskemu prezidentovi, minuloročný júnový summit EÚ odobril otvorenie tzv. “regionálnych platforiem pre vylodenie” mimo EÚ.”

Preto sa Klus pýta: “Prečo EÚ opäť nerešpektuje svoje vlastné rozhodnutia a čo konkrétne napr. štrnásti “ochotní prerozdeľovači” na čele s Nemeckom a Francúzskom urobili preto, aby sa tento plán konečne realizoval?”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj