Bratislava 10. júna 2019 (HSP/Foto:Diana Černáková, Jana Birošová)

Anton Hrnko z SNS sa vrátil ku vyjadreniam Martina Klusa z SaS o tom, že pre americké lietadlá na Slovensku nie je uspôsobená infraštruktúra

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Anton Hrnko a Martin Klus

Poslanec SNS Jaroslav Paška v nedeľnej diskusnej relácii RTVS povedal, že je potrebné rozvíjať spoluprácu so všetkými relevantnými hráčmi zahraničnej politiky. “Snažíme sa postupne znížiť slovenskú závislosť od Ruskej federácie, ale som toho názoru, že treba spolupracovať so všetkými,“ ozrejmil Paška.

“Ak pán Paška hovorí o znižovaní závislosti od Ruska, tak si dovolím nesúhlasiť. Kupujeme F-16. Máme pre ne infraštruktúru? Letiskové dráhy? No nemáme. Ak hovoríme možnosť a, musíme vnímať aj b,“ reagoval poslanec Martin Klus z opozičnej SaS.

Ku Klusovým výrokom sa následne na Facebooku vyjadril poslanec SNS Anton Hrnko. “V diskusii o zahraničnej politike medzi M. Čížom, J. Paškom, M. Krajniakom a M. Klusom sa expert na zahraničnú politiku SaS Klus blysol,” uviedol Hrnko a citoval uvedený Klusov výrok.

“Nuž pán Klus, keby ste mali len trošku šajnu o leteckých silách, tak by ste museli vedieť, že F-16 je schopná pristávať bez akýchkoľvek obmedzení na letisku Sliač, inač modernizované z prostriedkov NASIP (NATO INVESTMENT PROGRAM), ale žiaden problém by nemali pristávať ani na letisku Kuchyňa, Piešťany (vrátane záložnej pristávacej dráhy, ktorú každý pozná, kto cestuje po diaľnici z Bratislavy do Žiliny). A to už nehovorím, že v prípade mimoriadnej situácie by im veľmi dobre poslúžilo aj letisko v Bratislave a Košiciach.”

Hrnko dodáva: “O čo ide pánovi Klusovi pri obhajobe priatia obrannej dohody s USA je to, aby na našich letiskách mohli pristávať obrie dopravné lietadlá US AIRFORCE. Tie pokojne môžu pristávať v Bratislave i v Košiciach, ale naši priatelia z USA potrebujú na našom území základne a veľkosklady munície, o charaktere ktorej zodpovedné orgány Slovenskej republiky nebudú mať ani šajnu.”

“Nuž prepáčte mi všetci, že mám takmer sloniu pamäť. Ale v roku 1990, keď sme vyprevádzali posledné jednotky sovietskych vojsk “dočasne” umiestnených na našom území, tak sme si naprieč politickým spektrom sľúbili, že už nikdy nepripustíme na našom území cudzie vojenské základne.”

Hrnko pripomína, že zanedlho budeme oslavovať 30. výročie tzv. Nežnej revolúcie. “Budeme tu okiadzať všelikoho, najmä údajných slušných ľudí. Ale spomenie si niekto z týchto “slušných”, čo bolo skutočným cieľom revolučného pohybu roku 1989?”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj