Klaudia Medlová na prestížnych X Games v Aspene šiesta v disciplíne big air

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Aspen 25. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenská reprezentantka v snoubordingu Klaudia Medlová má na svojom konte ďalší cenný štart na prestížnom podujatí X Games v americkom Aspene. Pozvánku na štvrtkový big air dostalo iba sedem elitných pretekárok z celého sveta a medzi nimi aj 25-ročná rodáčka z Liptovského Mikuláša

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke slovenská reprezentantka v snoubordingu Klaudia Medlová

V silnej konkurencii napokon obsadila šieste miesto, na pódium sa prebojovali Kanaďanka Laurie Blouinová, Zoi Sadowská-Synnottová z Nového Zélandu a Američanka Jamie Andersonová. V sobotu na Klaudiu Medlovú čaká štart v disciplíne slopestyle. V minulosti sa Klaudia Medlová predstavila na X Games už dvakrát. V roku 2016 bola siedma v slopestyle a piata v big airi, o rok neskôr v disciplíne big air obsadila 8. priečku.

Slovensko malo v minulosti veľmi úspešnú reprezentantku na X Games, no v letnej verzii. Martina Svobodová sa v agresívnom inline korčuľovaní dostala v rokoch 2000 – 2003 dovedna štyrikrát na pódium a vybojovala si aj dve víťazstvá (2001 a 2002).


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj