Bratislava 5. apríla 2019 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)

Vláda Petra Pellegriniho uznáva, že na Slovensku je zlé podnikateľské prostredie a treba ho zlepšiť. Takýto záver robí predsedníčka hospodárskeho výboru Národnej rady a podpredsedníčka strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová z dnešného stretnutia s ministrom hospodárstva Petrom Žigom. Redakciu informoval Róbert Buček, vedúci Komunikačného oddelenia a hovorca SaS

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Jana Kiššová (SaS)

Minister Žiga na výbore poslancov informoval o výsledkoch návštevy vedenia koncernu Volkswagen a priblížil zámery vlády podporovať výrobu i predaj elektromobilov na Slovensku napríklad tým, že by elektromobily mohli jazdiť v pruhoch, vyhradených pre mestskú hromadnú dopravu. „To je nápad, ktorý nedeformuje podnikateľské prostredie na rozdiel od štatútu špeciálneho zamestnávateľa, na ktorom pracuje ministerstvo hospodárstva,“ povedala J. Kiššová.

Podľa jej slov tento štatút len rozšíri radu výnimiek zo všeobecných pravidiel. „Veľké stavebné firmy majú štatút významnej investície, veľké firmy s vysokou spotrebou elektrickej energie sa oslobodzujú od platenia niektorých  poplatkov a teraz pribudne štatút významného zamestnávateľa. Je to od základu zlá hospodárska politika, pretože diskriminuje tých, ktorí sa k výhodám nedostanú, ktorí si ich nevylobujú, no v konečnom dôsledku sa na ne skladajú. Takáto politika odrádza od podnikania menších investorov; nehovoriac, že vedie k alokácii investícií, ktorá nezávisí od trhových podmienok, ale od ochoty vlády zvýhodňovať a dotovať vybraných,“ uviedla predsedníčka hospodárskeho výboru Jana Kiššová.

„Nerozumiem tomu, prečo sa vláda neinšpiruje úspešnými ekonomikami, ktoré sú na prvých miestach v rebríčkoch hodnotenia podnikateľského prostredia, ale poplašene hasí problémy, ako napríklad s Volkswagenom, ktorý vyslal signály o utlmovaní výroby na Slovensku,“ tvrdí Jana Kiššová. Podľa poslankyne je toto skúsenosťou overený zlý prístup a SaS, ak bude súčasťou budúcej vlády, prinesie radikálny obrat v hospodárskej politike smerom k zásadnému zlepšeniu podnikateľského prostredia pre každého.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj